Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Druhý monitor háže "no signal"

Dobrý den, mám u sebe starší monitor Acer B246HL. Chci ho použít jako druhý monitor, jenže:
Po připojení přes DVI do RX 570 Nitro (vyzkoušeno i s RX 570 Pulse Mini, další GPU u sebe teď nemám) se děje toto: Počítač se začne načítat, monitor funguje, ukazuje načítání windows, ale jakmile se windowsy načtou tak hodí hlášku No signal. Primární monitor jede normálně (připojeno přes DP).
Když zkusím jít do Biosu, tak ten Acer jede v pohodě, přestane v momentě, kdy se pokusím načíst do windowsu.
Když odinstaluji ovladače pomocí DDU a načtu windows tak monitor najede bez problému. Jakmile, ale stáhnu ovladače ke GPU tak opět to stejné. Zas nenajede.
Vyzkoušel jsem různé ovladače. Nejnovější, nejnovější doporučené, starší doporučené s žádnýma to nefunguje, stále stejný problém.
Kabel jsem zkusil také vyměnit - bez úspěchu.

Zvláštní je, že když připojím starší Samsung Monitor stejnou cestou přes DVI tak najede bez problémů.
Monitor má ještě VGA, ale karta tento výstup nemá, takže mě napadá jedině ještě koupit redukci a vyzkoušet to.
Když ho zkouším zapojovat samotný tak se děje úplně to stejné.
Stejně si, ale myslím, že chyba musí být přece někde u ovladačů, už jsem z toho fakt zmatený, proč to nejede.
Kdyby jste měli ještě nějaké nápady jak to zkusit vyřešit, ještě před tím, než koupím redukci, budu velmi rád. Děkuji.

když ho zapojíš jako primární, nejspíš bude fungovat - ověř.
vrátíš ho jako druhý a začneš si hrát s identifikací monitorů, s klonováním zobrazení až se chytne.
místo dvi výstupu můžeš využít redukci z dp, nebo kabel z hdmi->dvi.

zbytečnou d/a redukci na vga vynech, škoda peněz.

On pise:

Když ho zkouším zapojovat samotný tak se děje úplně to stejné.

Chapu to tak, ze ten monitor nefunguje ani jako primarni. Jestli ale funguje bez ovladacu, tak souhlasim, ze to neni monitorem, ale nejakou podivnosti v ovladaci grafiky, tudiz souhlasim:

Stejně si, ale myslím, že chyba musí být přece někde u ovladačů.

---

Jeste bych prozkousel si pohrat s frekvenci, pokud oba monitory nejsou bezne 60Hz a s rozlisenim, zkusil bych ho nastavit na nejake co nejnizsi i u funkcniho monitoru a restartovat PC.