Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Starsi notebook lenovo thinkpad r500 a chyba pri startu

Kamarad se zbavuje jednoho starsiho notebooku lenovo thinkpad r500 a hned pri startu to pise hlasku:

To interrupt normal startup

Dali jsme s kamaradem v tomto notebooku diagnostiku pevneho disku a vyskocila po skončení hlaska:

An error was found. Call for service.

Po osazeni novym sata ssd vyrobcem crucial mx500 o velikosti 250GB by pak bez problemu mel najet notebook do windows nebo muzu cekat vzhledem ke stari notebooku jinou dalsi komplikaci?

Tou komplikaci myslim jiny podobny problem ktery by se projevil az po instalaci sata ssd

ten starý krám se tehdy dodával na trh s 2gb ram - naprosto nepoužitelné (i tak to vážilo 3kg). to by pořád swapovalo na disk, což u ssd není dobrý nápad.
ale dokoupit 2gb ramku z bazaru by mělo jít.
v biosu zkontrolovat, že je sata řadič přepnutý na ahci režim, pokud má takovou volbu.
a nainstalovat nějaká windows.
- lenovo má drivery jen do w7, hledat u nich v supportu podle sériového čísla.
- novější os musí spoléhat jen na své ovladače, výrobci chipů to dávno nepodporují.