Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vzdálená plocha windows - lag

Ahoj,

cca od windows 10 1909 mám problém s lagováním vzdálené plochy když jsem připojen mezi prací a domácím PC - je jedno kterým směrem a je jedno ze kterého, nebo na který pracovní PC/server. Společným jmenovatelem je moje domácí PC, které je teĎ i nově instalované (vánoční upgrade hw).

Bohužel vůbec netuším čím to je - internet je v pohodě (100/10Mb), v práci 170/100cca. Ping v pohodě. Ale prostě když píšu text, tak mi tam doskakují slova - jsem klidně několik slov napřed, nebo když se pohybuji šipkama v total commanderu, tak to taky skáče.

Na domácí síti mezi mým PC a notebookem to nedělá. Čím by to mohlo být? Díky

přes openVPN, ale takhle jsou u nás připojení všichni a někdy se šílenýma pc šunkama přes hrozný internet, kdy u nich naměřím i rychlost 10/2, ale tenhle problém u nich není. Já mám dobrý pc, asi nejrychlejší net z celé firmy a tenhle problém :-(

Už mě jen napadá jestli to nedělá asus router - mám dva - první je vdsl, na něm dmz a připojení k druhému- hlavnímu routeru - ke kterému je připojená celá domácnost...

když edituješ dokument doma v síti, není problém. na svém pc používáš av kaspersky.
připojíš se svým pc do firemní sítě, tam edituješ na dálku dokument a je to pomalé. ve firemní síti je av eset.

a běžné ovládání vzdálené plochy přes vpn je dost rychlé, nebo má pomalé odezvy?
asi to druhé, máš tam nějaké listování totalcommanderem, z toho yt videa moc nepoznám co je špatně, asi se to seká.
nejsou ve firmě nefunkční síťová připojení? tc je na to háklivý. a divně se mohou chovat aplikace (buzzword365), co pro každý úkon volají nějakou službu ze sítě.