Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno ip adresa

ahojte,
nechce sa mi zobrazit jedna sportova stranka lebo je u nas bloknuta ale prevadzkovatelia pytaju odo mna IP adresu. je to podla vas bezpecne poskytnut Ip adresu?

Ak ideš cez ISP - tak tá preferovaná IP adresa je tá, ktorú ti prideli provider. On má totiž "vonku" inú IP adresu. A pokiaľ si za routerom - tak máš tam práve IP adresu, ktorú PC pridelil router - a to NIE JE skutočne tvoja IP adresa vonku.
Keď sa pozrieš do nastavení routeru - budeš tam mať IP adresu pridelenú providerom. Tá tiež nie je tvoja IP adresa smerom von (jedine, že by si mal zaplatenú verejnú IP adresu). A ISP má verejnú IP adresu, ktorou sa pripája vonku - vystupuje ako JEDEN počítač.