Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zjistit zda mam verejnou IP ?

Zdravim, chtel by jsem mit svuj vlastni server na jednu hru, a aby ten server videli online i ostatni hraci a mohli se pripojit na nej..tak musim mit tkzv " verejnou IP " aby server videli i ostatni hraci online, a ne jen ja..... hledal jsem na google jak zjistit zda mam verejnou ip nebo ne a podobne, a kazdy tam pise neco jineho.... takze v tom mam pak chaos, a sam nevim... klidne by jsem zde vypsal nejake informace aby jste podle toho dokazali zjistit zda mam verejnou ip nebo nemam..

takze pokud by tu nekdo byl tak hodny, tak co vse mam zde vypsat? Z cmd ipconfig staci? Nebo jeste neco vic?? Diky.

co se tyka toho serveru je to ciste Windows server pro hru SA-MP Multiplayer(ktery umim vytvorit)

hosting na server uz jsem si platil kolikrat, ale radsi by jsem zvolil tentokrat tuto cestu, bylo by to o dost lepsi.
cokoliv bude treba, tak sem vypisu, momentalne nepisu z domova, ale jsem u znameho, takze tato ip adresa pod kterou zde pisu dotaz neni ona.

MOJE IP:
whatismyip

My Public IPv6 is: 2a00:1028:83d4:7fee:10c5:7ffb:222d:3077
My Public IPv4 is: 194.228.xx.xxx

Temer urcite nemate verejnou IP na PC u ktereho sedite, ale pokud, tak konci na WAN portu domaciho routeru. A pro to aby byl videt nejaky herni server zvenci, potrebujete si nastavit na tom domacim routeru presmerovani portu na interni IP vaseho pocitace, kde to pobezi. Takze - kdyz se prihlasite k domacimu routeru (rika vam to neco?), muzete se podivat co mate nastavene na WAN portu, a pokud tam je verejka (jde overit na webu https://www.mojeip.cz/ treba), tak v nastaveni "virtual servers" nebo "port redirections" nebo nejak podobne muzete nastavit to presmerovani na vas pocitac a potrebny port.

(nevim nakolik je pro vas to vyse napsane spanelska vesnice)

To moc dobre znam, problem je ze vetsina lidi toto ani stahovat nechce, kazdopadne kdyby byl nejaky program, diky kteremu se da udelat, aby ostatni videli muj server, jako je napr hamachi, ale aniz by ho museli stahovat, tak by jsem byl rad, a co ten ngrok ?

u mnoha lidi pevna IP na jejich routeru je, pripadne jde za nejakych par korun - nevim jak ted, ja pred lety priplacel asi 50Kc mesicne. Co si pamatuju, tak treba u UPC kabelovky byla vzdy verejka na modemu klienta, akorat nebyla staticka. Ale uz to nejaky patek moc nesleduju = netusim jak to maji ted.