Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internetové připojení bezdrát na drát

Dobrý den, dnes jsme si doma připojili nový router s novým připojením. Je to 50mbps, celkem výkon na vesnici. Každopádně já mám počítač v prvním patře baráku a potřebuju si dotáhnout internet. Ta možnost, kde natahnu 20 metrů kabelu po domě jak buran odpadá. Existuje nějaký zesliovač, co chytne bezdrátový signál a převede ho na drát?
Díky, Petr.

Když už se s rozvodem kabelů nepočítalo při stavbě (logicky u starších domů/bytů), vždycky existuje řešení, jak kabel natáhnout dodatečně. Dá se i venkem, když to někdo nechce mít vnitřkem. Ale vždy se to dá řešit, jen musí být chuť a ochota, ne jen hledat výmluvy, proč to nejde. V nouzi se dá docela úspěšně použít power line adaptéry. Furt lepší než nějaké wifi extendery, opakovače, zesilovače a podobné bazmeky.

Ked mas router s Wifi, a ta krabicka (nepises) ma externe anteny tak mozes otocit anteny horizontalne.
Cim si samozreme pose*res pokrytie v danom priestore (podlazie) ale mozno to neni to neni zaujimave
a riesis len "v prvním patře baráku " , tak by to zadara mohlo pomoct.

Nene, přizemí chci pokryté normálně, jen jeden počítač nahoře v pracovně na kábl. Objednal jsem TPLINK TL-PA4010, tak snad to bude fungovat. Další možnost by byla koupit síťovou kartu a chytat bezdrát přes asi tak 4 zdi. :D Ale z ~35mbps co bych měl přes drát v této místnosti chytám 10-15 s mobilem.