Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kolko je zhruba pripojených ludí na net

Ahoj,existuje stránka six.sk a ak sa nmýlim aj nix.cz.No a dá sa tam zistiť aktuálna rýchlosť,download upload a iné.No a uvediem len príklad.Dajme tomu že moj poskytovatel je pripojený do sixu kapacitou 10 Gbit/s má pripojených 52 000 užívatelov.Dá sa nejak vypočítač koľko je aktualne zhruba teraz pripojených ludí net?Ak viem aktualne Download 1943,6 Mb/s (19,4%) a upload 1696,3 Mb/s (17%).

Zajimavejsi udaj by byl pocet unikatnich IP, ale i v bezne domacnosti za jednim IP muze byt vic lidi a vic pristroju.

Nebo to beres tak, ze pustena televize, na kterou nikdo nekouka je vic lidi nez co chvili pauzovane video na youtubu, ktere je vic lidi nez prohlizeni obrazkove galerie, ktere je vic lidi nez cteni bezneho platku s drbama a reklamama okolo, ktere je vic lidi nez cteni odborneho clanku bez reklam, ktere je vic lidi nez programator pracujici v shellu na vzdalenem serveru, ktery je vic lidi nez RSS ctecka, ktera si jednou za par hodin "oblizne" statusy oblibenych stranek a pokud se nic nezmenilo, tak z nich nic nenacita?

Rychlost uploadu a downloadu nema prakticky nic spolecneho s tim, kolik lidi internet pouziva a jak intenzivne se mu venuje.
Nemluve o tom, ze internet pouziva nezavisle i rada stroju bez lidske interakce.

další z nekonečných kol "kim pozoruje download / upload". nemáš lepší zábavu? toto je obsese.

k čemu ti všechny ty údaje budou? co tím vyřešíš? jaký má smysl porovnávat rychlosti na 5 desetinných míst?
jestli nečteš zprávy a ignoruješ zdejší odpovědi, lidi už jsou 3/4 roku o něco víc doma, děcka už skoro rok.

vytížení netu pozoruj na grafech sixu, nebo o ně a jejich historii požádej svého poskytovatele, jestli ho už náhodou dlouhodobě neštveš a odmítá s tebou komunikovat. nedivil bych se mu.