Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem starsi notebook ktery zvlada kodeky AVC nebo hevc

Lenovo ThinkPad Laptop T540p je ve dvou variantach s 2 jádry a 4 jádry.

Poznám tam rozdíl ve výkonu ve 4 jadrech oproti 2 jádrům?

jsou to tyto procesory: Intel Core i5-4300M vs Intel Core i7 (4th Gen) 4700MQ

ten čtyřjádrový intel core i7 4700mq jsem našel na ebay.com viz odkaz:

https://www.ebay.com/itm/Lenovo-ThinkPad-T540p-I5-16-GB-256-GB-SSD-Full-HD-Win10-Pro/174628246609?hash=item28a8a79451:g:Lt8AAOSw229gH8VW

Jen je zvlastni ze k tomu intel core i7 4700mq je jen konfigurace s integrovanou grafikou. zde by snad měla být dedikovana grafika.

Potřebuji to k prehravani videii s kodekem avc tak kodekem hevc a soucasne na homeoffice + hledani odbornych clanku na internetu.
Kodek hevc byl podle Wikipedia vyhlasen v roce 2013 takze shanim repas od roku 2015 s plnou podporou kodeku hevc a aby to byl notas 15,6 palcu s ips displejem a fullhd samozrejme.