Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak je to s internetem po optice ?

Zdravím všechny,
chci se na něco zeptat. V ulici nám zavedli optickou linku,zavedli to do bytovky,udělali vývody na chodbě. Prý to zavedl T-Mobile a Vodafone společně. Zatím přišel s nabídkou pouze Vodafon. Chci se zeptat, jak je to s tou linkou. Myslel jsem , že to je stejné jako co mám telefonní přípojku na pevnou linku, kde si vyberu poskytovatele, který mi zde může dát ADSL a ten mi dá připojení. Je to u té optiky stejné, nebo mohu mít pouze ty dva poskytovatele, kteří to společně vykopali. Co kdybych chtěl třeba optické připojení od O2 ?
Děkuji moc za informace.
Petr

Ono záleží na tom, kdo tam ty kabely vlastní, resp. provozuje. U nás v baráku máme rozvody kabelové televize, ale ač máme barák/byty v soukromým vlastnictví, tak rozvody kabelovky patří UPC (Vodafone) a místního kabelovýho providera tudíž mít nemůžeme.
Jestli máš zájem o nabídku T-blbaju, či Kyslíkářů, tož jim zavolej na infolinku, třeba tam budou mít informace o možné konektivitě k tobě domů.