Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC prošlo mrazem

Zdravím, mám velký problém, vezl jsem včera večer PC v autě, nešlo mi topení a následně ho nechal v autě do dnešního rána. Nechal cca 3 hodiny v pokoji a že ho zapojím. No, vše šlo spustit, monitor, PC, ale na monitoru ukazuje, že jsem zapojil, ale žádný signál, zkoušel jsem vše možné, zapl troubu a nechal pc vyhrivat, odebral i HDD i ssd i grafickou kartu a nic. Zvláštní je, jak se chovají USB konektory, při zapojení myši, jen slabé bliknutí, zapojení podsvícené klávesnice ani ledka, když je ale zapojím do USB televize, tak klávesnice normálně svítí, každé tlačítko a myš svítí jak má taky. Přitom ale v PC USB fungují, když zapojím telefon jako nabíjení, každá funguje. Bojím se, že to bude grafikou, větráky na ní točí i rozpozná připojení DP. Nějaké rady? Celej den to dnes študuju a už jsem na dně. Poraďte co ještě zkusit nebo jestli víte přesně co se děje? Děkuji

Cha, na tu baterku jsem zaútočil násilím a sroubovakem jí udělal pár jizev a funguje to, dostanu se do biosu, dokonce i na uvítací obrazovku, ale z ničeho nic to zas hodí no connect, asi nemá už takovou sílu, tak ji raději výměnim. Děkuji moc za radu s tou baterkou ;-)

A dál?

Jak to dopadlo?

Bios spolu s OS šlape aj bez CMOS pecky prípadne s vymlátenou peckou. Jedine, že by skratovala, rozdrapená baterka mrazom by vytiekla do útrob ZD ako naše, sovietske, v CCCP vedcami vyvinuté najrýchlejšie, najväčšie batérie na svete.

Destilovaný kondenz vody dovlečený na HW z mrazu do práčovne nie je vodivý natoľko, aby skratoval obvody, spoje po troch hodinách odstátia po teplotnom šoku z mrazu. Destilovaná voda neobsahuje minerály, ako voda "z dresu".

Jedine, že by zrezli guličkové ložiská na hdd.

Měl jsem kdysi sovětskou televizi. Dostal jsem ji darem od člověka, co ji chtěl vyhodit ale bylo mu to líto (měla v sobě poměrně zánovní dekódér PAL). Nějak jsem neměl čas se jí zabývat, tak zůstala na balkóně rok, možná dva jen přikrytá igelitem (takže do ní nepršelo, ale byla na mrazu i horku). Pak ale jiná televize odešla, respektive začla zlobit (asi bych to vyřešil, kdybych na to měl čas). Otec udělal to, že v počasí asi jako je dneska (mráz lehce pod nulou, a sníh) tu televizi přinesl a zapnul ji do zásuvky (ne že bysme to neplánovali, ale předtím jsme to chtěli nějaký den (počítal jsem aspoň týden) nechat temperovat, aby se srovnaly teploty a stačila se vypařit vlhkost). Čekal jsem ránu, ale ne, televize normálně naběhla. Pak ještě několik let běhala a možná by běhala dodnes, kdybych ji nenahradil plackou (hlavně kvůli prostoru, to že potřebovala půl hodiny na rozehřátí mi tolik nevadilo).
Brali jsme to jako důkaz, že sovětská technika přečká snad i atomovou válku.