Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Stolní PC + pracovní NTB

Dobrý den,
prosím o radu. Aktuálně mám starší "herní" PC (chtěl jsem kupovat nový, ale při aktuální situaci na trhu si ještě nějakou dobu počkám....) a pracovní NTB. Rád bych co nejšikovněji vyřešil připojení pracovního NTB doma, abych mohl využívat monitory a periferie, co mám standardně k PC. Jediné co mi napadá je koupit dokovačku, připojit do ní monitory, takže bych vždy "jen" na monitorech přepínal, jestli jsou připojené k PC/NTB... Ale přemýšlím jak vyřešit klávesnici + myš. Nerad bych pokaždé fyzicky přepínal kabel z PC do dokovačky... Existuje nějaké šikovné řešení?
Periferie chci také kupovat nové. Viděl jsem, že se prodávají bezdrátové klávesnice, na kterých se přepíná, k čemu mají být připojené... Ale to jsem viděl jen taková "obyčejné", chtěl bych to primárně pro hraní, tzn. mechanickou klávesnici a myš s programovatelnými tlačítky. Předem díky za rady.

Pokud správně chápu, v tomto řešení bych musel mít tento Dataswitch (který tedy vypadá příšerně :-D ) + nějaký USB Hub, aby to řešilo myš i klávesnici. A k tomu ještě dokovačku pro monitory? Nebo jak máte vy vyřešené propojení monitorů? Potřeboval bych mít alespoň u dvou možnost přepínání.... A také otázka, jestli to nějak zásadně ovlivňuje odezvu?

Mam dva PC připojení k jednomu monitoru a klávesnici/myši. Jedno PC mam připojení k monitoru přes DVI, druhé PC přes VGA a přepínám je jedním tlačítkem na monitoru. Klávesnici/myš mam přes tuto a USB hub jsem nemusel řešit. Mam vše bezdrát od Logitechu s Unifying, takže jedno USB pro mě stačí.
Já ten přepínač mam v černé barvě, ten tak blbě nevypadá a odezvu to nějak neovlivňuje teda aspoň jsem si nevšiml.

Jednak můžeš monitor připojit k PC a NB s pomoci různých vstupů, třeba já mám PC přes HDMI a NB dock přes VGA, a pak přepínat jenom klávesnici a myš, nebo si koupíš "přepínač", na co všechno potřebuješ, t.j. monitor, klávesnici, myš, reproduktory, USB a pod. Cenově nejvýhodněji vyjde ATEN, třeba: https://www.czc.cz/aten-kvm-prepinac-cs-22u-usb-2pc-mini/259797/produkt, ale možností je hromada: https://www.czc.cz/kvm-prepinace-kabely/aten/produkty .

Díky za rady. Ty periferie bych tedy vyřešil přes nějaký ten KVM přepínač... Jen ještě ty monitory, ten nb denně přenáším do práce + teď často na HO na něm dělám doma... A potřeboval bych mít připojené ty 2 monitory, což přes jeden HDMI konektor v NB asi nepřipojím...? Takže by to znamenalo pořád KVM přepínač, který by byl připojen do dokovačky + PC a monitory také tak....

Já mám PC napřímo přes HDMI a NB přes VGA do docku, a přepínám je přes tlačítko vstupu na monitoru. Klávesnice a myši mám zatím zvlášť, v PC bezdrátový set, v docku drátovou klávesnici i myš, ale šlo by je přepínat přes ATEN KVM, a kdybych koupil ATEN KVM s VGA/HDMI nebo Display port vstupy, tak by šlo jedním tlačítkem přepínat i monitory.

NB k docku připojují jediným USB-C kabelem: https://pc.poradna.net/questions/3039896-dell-5290-2-in-1-se-s-dockem-dell-wd-15-dost-hreje