Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s domácí sítí_sdílením Win10

Před nedávnem jsem řešil nefunkční síťové propojení 2 domácích pc +wifi notebook přes vdsl router. Nějak se mi to povedlo zprovoznit, ale nyní to je opět nefunkční. Jednou to jde, jednou ne. Někdy se dostanu pouze na některá místa, prostě je to nevyzpytatelný. Hláška os je obecná – viz screen https://monosnap.com/direct/WHkNOa3OYwTrMKBsgu7MDf9A3KfmQl
Všechny složky na všech discích jsou nasdílené, mám admin práva. Snad hw chyba 6let starého routeru zyxel? Jde to nějak zjistit, nebo ověřit nějakým programem na kontrolu sítě? Nebo hned koupit nový? Už fakt nevím, co s tím. Díky za případnou radu.
Petr

myslím že jsi s tím byl i tady, mě se nechce všechno vymýšlet a psát znovu a tahat údaje ze zapírajících chlupatých dek.
projdi si své dotazy.

mám admin práva

jo, to vždycky pobaví nejvíc. v tom případě:

net use x: \\ip.2\d$ administrator2 heslo2 /persistent:no

disk se mapuje úplným příkazem se všemi parametry, žádným proklikáváním se na složku náhodně zahlédnutou v síti.
nápovědu "net help use" jistě zobrazit umíš.

propojení 2 domácích pc + wifi notebook

ještě nějaké fóry:
nepřipojuješ náhodou starší verze windows, které vyžadují sdílení "smb verze 1"? xp, nevím jak vista.
nemáš nastavenou "domácí síť"? takže jediná slušná je ta pracovní, ale to už jsme v minulosti probírali.