Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mobil do 8.000 Kc

Ahoj,
po delší době so vybírám mobil. Jelikož se o mobily zajímám vždy jen ve chvíli, kdy jej kupuji, tak mi v tomto směru ujel vlak a úplně se nevyznám v dnešní nabídce. Proto chci poprosit o pomoc ty, kteří se vyznaji vice.

Chtěl bych od mobilu svižný chod na základní věci: mail, internet, chatovací aplikace, WAZE, spotify. Taky chci aby uměl google pay a jelikož nekupuji mobil každý rok, tak i 5G.

Mam rozpočet cca 8 tisíc, ale v případě nějakého lepšího stroje si 2 tisíce připlatím...

Co jsem zatím na mobily koukal, je můj favorit Realme 7 5G

https://m.alza.cz/realme-7-5g?dq=6253544

Nebo mi někdo doporučíte nejake lepší?
Jak koukám na Samsungy v této ceně, zda se mi, že jsou mnohem horší (menší RAM, menší baterka, menší rozlišení displeje, nemají 5G...) proč jsou Samsungy ve stejné cenové kategorii o tolik dražší než "Čína" i když jsou na papiře (jen na papíře?) horší?

Samsung si hraje na znacku, tudiz si tam zbytecne priplatis.

Realme je ok, ale radeji bych vzal nejaky model s procesorem Qualcomm Snapdragon, vybrany ma Mediatek a ty jsou znacne horsi. Nebo potom zkusit vybrat neco od Motoroly, take maji dobry pomer ceny a vykonu.

Napriklad dodnes podava Mediatek podprumerny vykon v zamerovani GPS, jehoz cip je integrovan v SoC.

Zalezi na zpusobu vyuziti mobilniho telefonu, muze se stat, ze nakonec Mediatek staci, ale budeme-li to brat komplexne, tak je Snapdragon lepsi volbou.

To je pro me nova celkem neprijemna informace.
Casto pouzivam v aute WAZE a pri chuzi a orientaci v neznamem mestr Google mapy. Vlastne i u aplikaci jako Bolt, Wolt nebo Damejidlo je GPS dulezita, takze kdyby nemela fungovat spolehlive, bylo by to dost velky minus

Ne ze bych chtel nejak adorovat Mediatek, ano - v minulosti mnoho nedobrych zkusenosti, obzvlast s fakt na hov.. GPS - ale dostal jsem jako darek mobil s MediaTek Helio G90T (sam bych si ho nekoupil, prave kvuli averzi na Mediatek) - a nereknu spatneho slova. Vykon v pohode, spotreba super (nabijim jednou za 5-6 dni), GPS rychla a presna... (s Galileo siti +/1 az 2 metry, bez Galilea do 5m)

Tak zalezi, jak ktery telefon a jak to ma take zvladnute ovladace. Pocitam, ze mobil se jmenovanym procesorem se do 8.000 nevejde a orezane procesory od Mediateku maji stale kdejaky problem vcetne te slabsi gpsky. Jiste, uz to neni takova tragedie jako driv, ale porad je ten Snapdragon hlavne v nepremiovych mobilech s orezanym cipem furt lepsi. Realme nabizi telefony jak s Mediatekem, tak se Snapdragonem, to same Motorola, nevidim duvod, proc volit Mediatek, kdyz jeste tazatel uz napsal, ze potrebuje GPS dost nutne.