Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samovolné vypínání monitoru

Dobrý den, v práci mám k počítači připojené dva monitory. 1. HP LE2201w (obnovovací frekvence 60,014 Hz), 2. HP LE1901w (59,887 Hz) - to jsem vyčetla. Na tom prvním je větší rozlišení, ten máme pouze na sledování kamer a 2. mám před sebou a používám jej. Problém je, že se mi monitor č. 1 vypíná. Po nějaké době jsem vypozorovala, že se tak stane, když se prudčeji zvednu ze židle. Nejdřív se mi s tím vysmáli, ale po zkušebním skákání po židli se přesvědčili i ostatní. Zkoušeli jsme ale také bouchat do stolu, třást s monitorem, dupat po zemi - nic. Kabely uvolněné nejsou. Začalo se tak dít tuším po nějaké aktualizaci a přehození monitorů, pak se přehodily zpět a dělá toto. Když sedím u stolu 2 hodiny, nic se nestane, jakmile odejdu, pohybuji se okolo, nahazuji monitor i 3x za sebou. Stane se to i když třeba přijdu a pověsím si mikinu přes židli. Neví si s tím rady ani náš IT, ani naše servisní externí IT firma. Ovladače, aktualizace, kabely, zkoušelo se a bez výsledku. Už mě to nebaví, je to o nervy a taky bych ráda přišla na příčinu. Další potřebné informace kdyžtak dohledám a dopíšu, nevím, co všechno je k tomu třeba. Napadá někoho něco, prosím? Ještě dodám, že ho nahodím zpět tak, že na plochu kliknu pravým - nastavení obrazovky - kliknu na "rozšířit tato zobrazení" - ok, kliknu na "duplikovat tato zobrazení" - ok a monitor zase (chvíli) běží. Děkuji moc za rady.

tady je to komplet vysvětlené..

https://support.displaylink.com/knowledgebase/articles/738618-display-intermittently-blanking-flickering-or-los

Displej přerušovaně zatemňuje, bliká nebo ztrácí video signál
← Odstraňování problémů: Obecné
Pokud zjistíte, že jedna nebo více obrazovek připojených k DisplayLinku asi na jednu sekundu zhasne, pak se znovu rozsvítí a okna na displeji DisplayLink se nepřesunou na jinou obrazovku, je to pravděpodobně způsobeno ztrátou synchronizace monitoru s videem. výstup z video výstupu DisplayLink. To může být způsobeno dlouhými nebo nekvalitními video kabely. Videokabely se z hlediska kvality neliší od jiných kabelů. Špatná kvalita kabelů může způsobit:
Degradace signálu
Video bliká
Zkreslení videa
Pokud vidíte takový problém, zkontrolujte, zda problém nevyřeší výměna video kabelu za jiný.

Překvapivě jsme také viděli tento problém spojený s kancelářskými židlemi s plynovým výtahem. Když lidé stojí nebo sedí na židlích s plynovým zvedacím zařízením, mohou generovat špičku EMI, která se zachytí na video kabelech, což způsobí ztrátu synchronizace. Pokud si uživatelé stěžují na náhodné blikání displejů, mohlo by to být ve skutečnosti spojeno s lidmi sedícími na křeslech s plynovým výtahem. Tento problém lze opět odstranit výměnou video kabelů, zejména za kabely s magnetickým feritovým kroužkem na kabelu. O tomto problému dokonce existuje bílá kniha.

Problémy, jako jsou ty uvedené výše, jsou zvláště patrné u video kabelových konvertorů.

Pokud používáte kabel DisplayPort na HDMI, DisplayPort na DVI, DisplayPort na VGA nebo HDMI na VGA a máte problémy, doporučujeme použít aktivní grafický adaptér ve spojení s video kabelem, jak je znázorněno níže:

Výstup DisplayPort > Aktivní adaptér DisplayPort na HDMI > Kabel HDMI na HDMI > Vstup pro monitor
Výstup DisplayPort > Aktivní adaptér DisplayPort na DVI > Kabel DVI na DVI > Vstup pro monitor
Výstup DisplayPort > Aktivní adaptér DisplayPort na VGA > Kabel VGA na VGA > Vstup pro monitor
Výstup HDMI > Aktivní adaptér HDMI na VGA > Kabel VGA na VGA > Vstup pro monitor
JAKÝ JE ROZDÍL MEZI AKTIVNÍM A PASIVNÍM?
Aktivní kabely a adaptéry obsahují vlastní vestavěný čip, který převádí video signál z řekněme DisplayPort na HDMI, převádějí také digitální signál DisplayPort nebo HDMI na analogový signál VGA.

Pasivní kabely a adaptéry nemají takový konverzní čip zabudovaný. Místo toho se spoléhají na zdroj, aby provedl konverzi. Pokud zdroj nemá schopnost analogového výstupu přes DisplayPort nebo HDMI, je pro výstup VGA vyžadován aktivní adaptér.

Mám podobný problém.
Ke grafické kartě mám připojeny 2 monitory, jeden přes DVI a jeden přes AGP. Po nějaké době mi začal hlavní monitor po sekundě vypínat(podle kontrolky je zaplá). Zapnu a za 1-2 sekundy se zase vypne. Když ho 36x zapnu a vypnu, tak zůstane zaplý a vše funguje zase jak má...

Uspávání monitoru zakázané mám, ale vliv to nemá. Novější monitor připojený přes DVI se mi už nepodařilo rozjet ani po 150ti zapnutí a vypnutí. Jiná grafika i jiný vstup dělají totéž, takže je monitor zřejmě na odpis. Mate mne, že starší monitor zapojený přes VGA včera asi 2x vypl ale od té doby jede normálně. V každém případě už čekám na dva jiné, stejné monitory, kdyžtak i kabely.