Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook vs MacBook

Zdravím, potřeboval bych poradit od odborníků.

Rozhoduji se mezi klasickým NTB a MacBookem. Využívat chci převážně na práci, která zahrnuje občasně i střih a render videí. Občasně i nějaký film na cestách.

Chci koupit do 15.000 nějaký z bazaru. Teď je otázkou jestli tedy koupit parametry +- notebook: 8GB Ram, GPU GTX 1050, CPU Intel Core I5 8generace nebo i7 3700QM - 4800QM.
K tomuto bych se chtěl zeptat, toto jsou spíše herní ntb, jaký je tady rozdíl ve využítí na mou práci a občasný render a stříh videí mezi touto sestavou a potom sestavou ntb, které mají stejnou cenovou relaci, ale grafiky 980M / Intel HD Graphics. Rozdíl těchto grafik na využití.

nebo MacBook do této cenové relace. Kolem těchto cen se prodávají MacBooky například:

MacBook 2017 Intel Core i5 (1,3 GHz) Kaby Lake | 8GB RAM | SSD 512GB, Intel HD Graphics 615

MacBook Air (2015) Intel Core i5 1.6 GHz. SSD disk 512 GB, GPU Intel HD Graphics 6000 1536 MB

Nemůžu se pořádně rozhodnout mezi tímto a pořádně neznám ani rozdíly, budu rád za každou radu :-)

Co cekas ze na nejakem quad core i7-3720QM z roku 2012 vyrendujes ?
Brtnik severomoravsky by ti rekl, at ten kram rovnou vyhodis a mel by pravdu.

Postav si desktop, na necem korektnejsim a vykonejsim.
Pouzivat na rending jen mobilni osekanou GTX 1050 bez vykonejsiho CPU nema cenu.

A co je prosím tebe tak špatného na I5 8g?

Intel i5 nic neznamena.

Jestli ti na rending staci slaboucky Dual-Core = 2x Core na 1.20 GHz tak prosim.
Tyto procesory maji dnes co delat aby utahly Google Chrome, a ty chces na nich rendovat, odpoved uz te snad na tvou otazku napadne sama.

https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/95452/intel-core-i5-7y54-processor-4m-cache-up-to-3-20-ghz.html
https://ark.intel.com/content/www/fr/fr/ark/products/97535/intel-core-i5-7360u-processor-4m-cache-up-to-3-60-ghz.html