Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Jak připojit napájení u slim DVD mechaniky v klasickém PC?

Mám problém s připojením napájení ke slim DVD jednotce Sony NEC Optiarc AD-7590S.
Datový SATA konektor je OK, ale napájecí konektor je podstatně užší než napájecí SATA konektor na HDD - takže běžně dodávaná redukce napájení Molex-SATA sedí do HDD, ale ne do DVD jednotky. Zmíněná slim jednotka je sice deklarována jako jednotka do notebooku (s tím, že do některých NB nelze použít), ale přece musí existovat možnost ji připojit k běžné základní desce (v mém případě mini-ITX INTEL D945GCLF Little Falls).
Děkuji předem za radu
P.Kalina

Změna předmětu, původně: AD-7590S (host) (karel)
Raději lock, aby zase nějaký dobrodinec neměl potřebu po více jak třech letech něco radit. (karel)

Budes potrebovat asi takzvany slimline SATA kabel, u ktoreho napajanie ma len 6pinov a je na nom len 5V, namiesto 15pinov u normalneho SATA napajania.
Hladaj google.com alebo v pocitacovom obchode tzv slimline (alebo "7+6") sata kabel.
napr.: http://www.mini-tft.de/xtc-neu/product_info.php/pro ducts_id/27965/product/kabel-sata-slimline-all-in-o ne-7+6pin-st.html
v CR neviem najst nic, ale hladaj, kto hlada ten najde :-)

P.S. inac nechapem vyznam toho do desktopu cpat notebookovu mechaniku ::) NB mechaniky su zvycajne pomalsie, horsie sa do nich cpe medium, a mas s tym len zbytocne problemy (uchytenie, konektor, atd).

Srdečně děkuji za spolupráci, už vím, co hledat. Mám to zabudované v miniaturní skříni Morex s rozměry 65 x 210 x 275 mm, proto ta slim mechanika, 2,5" HDD a tenké SATA rozhraní...
S přátelským pozdravem
Pavel Kalina