Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bílá obrazovka při startu PC

Dobrý den,

začala se mi zobrazovat částečně bílá obrazovka při startu PC. Konkrétně úplně na začátku ještě před načítáním samotného Windows. Tedy když je vidět logo základní desky - viz screen.

Pokud toto nastane, počítač zatuhne. Plně spustit se mi podaří až třeba po několika tvrdých restartech nebo když ho natvrdo vypnu a opět zapnu.

Občas ale naběhne vše úplně normálně.

Můžete mi prosím poradit, čím by to mohlo být a jak to případně opravit? Nemůže to být nějakým špatným ovladačem?

Děkuji moc.

Proč jsi nenapsal žádné informace? Stolní PC nebo notebook? Konfigurace? Operační systém? Zatuhnutí počítačře se tu řeší každý den, asi jsi nepoužil hledání a nic nezkusil, že jo? Otestovat RAMky, změřit teploty CPU a grafiky, zkontrolovat verzi biosu, přeinstalovat systém, atd...

Je to stolní PC, základní deska GIGABYTE Z68AP-D3, Intel Core i5-2500K CPU @ 3.30GHz, 20,0GB RAM, NVIDIA Geforce GTX 1050, počítačový zdroj Seasonic S12II-620 Bronze bulk, operační systém Windows 10. Samozřejmě jsem hledal na Googlu a tam jsem se dočetl, že to může být zavirováním počítače (AVAST nic nenašel), nebo třeba špatným ovladačem grafické karty (je pravda, že obrazovka při běhu PC někdy problikne).