Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mining BTC (alebo inú kryptomenu) na low-end PC

Dobrý deň,

ako nadpis hovorí, mám relatívne slabý PC: Athlon X4 860K 3.70GHz, Radeon R7 260X 2GD5, 8GB RAM, Win10 Education x64 a rád by som len zo znalostných dôvodov chcel začať ťažiť nejakú kryptomenu. Viem, že sa to pri takom HW neoplatí, no niekde som čítal, že je možné takto získať pár Eur (možno centov) za mesiac aj pri slabom PC. A nemusí to byť nutne Bitcoin, ale kludne aj iná mena. Dačo som si zisťoval o Ethereum a tam... ak som správne pochopil musím mať min. 4GB pamate na GPU ak chcem byt miner, čo ja nemám, pretože nejaký DAG...

A navyše povedzme, že mám elektrinu zadarmo (nemám, ale proste účet za ňu nebudem platiť ja.. 8-))

Otázka: Povedzme, že sa mi podarí rozbehať mining Bitcoinu, ako dlho pri uvedenom HW bude trvať než vyťažím napr. 0,1 BTC?
Alebo poradte nejakú inú menu na ťaženie.

Vopred sa ospravedlňujem ak sa pýtam hlúpo, ale v tejto oblasti som nový... :-)

Ano ma.
Tazit sa neoplati, pozri si fotky cinskych a ruskych fariem na tazbu roznych coinov a hned ta prejde chut nieco skusat. Oni maju navyse dotovanu elektrinu.
Spalis viac elektriky ako vytazis, pri akomkolvek coine.
Mam jedneho kamosa, tazia Ethereum, ale "zadarmo" vo firme a ver tomu, ze jedna grafika co tam ma je drahsia ako cely tvoj pc....a samozrejme aj ucinnejsia.
Co si myslis preco je nedostatok grafik na trhu?
Pretoze vsetky vykupili tazobne firmy.
Ak chces zbohatnut vsad na nejaky neznamy coin a modli sa za jeho raketovy narast.
Prikladov na trhu mas mnoho.
Navyse niektore burzy ti umoznuju ist aj na paku, takze ak si tipnes v spravnu chvili rast mozes zarobit kludne 50-100% za jeden den.

Tomu nerozumiem. Co znamena ist na paku? :-) Aké presne burzy? A co si mám tipnúť?

Ak chces zbohatnut vsad na nejaky neznamy coin a modli sa za jeho raketovy narast.

Poradiš konkrétnu menu? Lebo podla google ich je asi 4000. Co hovorís na Litecoin?

na tomhle muzes tezit leda nejaky shitcoiny a to se fakt nevyplatí. potřeboval bys alespoň 3GB grafiku abys mohl těžit alespoň Ethereum Classic nebo nyní populární NovaCoin. Na Ethereum už ani 4GB grafiky nestačí, potřebuješ aspoň 6GBVRAM. A jak ostatní zmínili, více bys vypálil elektřiny než vydělal + rodiče by asi nebyli rádi