Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem apple system do standatního pc

Dobrý den

Chci se zeptat.
Měl jsem macbook pro se kterým jsem nebyl spokojený ale zvykl jsem si na systém klterý měl. chci se zeptat. je možné mít notebook napr. od hp se systémem od apple?

Díky

Normálně to nejde. Zkoušel jsem kdysi do VirtualBoxu, musí se ale z originál Macu vykopírovat ROM speciálním programem, už si prd pamatuju jakým. Jednou se mi povedlo Snow Leoparda rozjet, ale pak už nikdy. Chceš-li Mac dok, je CairoDock, ale nevím, jestli je i pro Widle, mám ho pod Linuxem.

Jak psali kolegové – říká se tomu Hackintosh. Teoreticky to fungovat může, ale je to hodně závislé od HW v tom notebooku. A souhlasím s tím, že to není dobrý nápad. Benefitem MacOS na Apple zařízení je spolehlivost (ve srovnání s Windows), ale ta tímto prudce klesne. Každý update může způsobit, že systém nenastartuje. Potíže se zvukem, Bluetooth, WiFi...

Pokud chcete Maca, raději bych našetřil více chechtáků a koupil od Applu. Nový Air s M1 se dá koupit od 30k a výkonově je to skvělé.