Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wi-Fi repeater - Zyxel

Ahojte, chcel by som sa opýtať. Bude zariadenie Zyxel NWA1123-AC v2 fungovať ako repeater, keď ho zapojím cez PoE? Alebo musí byť zapojené cez elektrickú sieť? :-)

Áno viem, pozeral som špecifikáciu. Len som si nebol istý, že keď to zapojím cez PoE, či to bude fungovať ako repeater. Lebo niektoré extendery, ktoré som pozeral, fungujú ako repeatre len vtedy, keď sú zapojené cez elektrickú sieť. A keď sú zapojené cez PoE, tak sa dajú nakonfigurovať len ako nový AP.

Takže mohlo by to fungovať teda?

lenže keď vytvorím nový AP, tak budem mať 2 wi-fi siete ... ale potrebujem len jednu wi-fi sieť ... a tento zyxel, ktorý som našiel je asi najlacnejšia voľba, ktorá sa dá uchytiť na strop izby, kde mám vyvedený kábel

situácia je proste taká, že mám vyvedený kábel zo stropu steny a potrebujem to nejako využiť, tak som premýšľal, že by som tam zapojil aspoň tento zyxel, ktorý podporuje mód repeater a dá sa pripojiť cez PoE ... preto som sa aj pýtal, či tento zyxel bude podporovať mód repeater, aj keby bol zapojený cez PoE, aby som ho zbytočne nekupoval

:o).
Trosku sa pleties.
Aj pri repeaeri sa vytvara dalsia siet, akurat sa zvycajne nazve ako povodna siet, aby uzivatel nemusel nic nastavovat.
Kedze to opakovanie robi jeden wifi chip musi sa mnohonasobne prepinat medzi modom AP a klient, co sposobuje, ze priepustnost linky je 1/2 a navyse v takomto mode byvaju zariadenia casto nestabilne.
Takze este raz...akonahle tam vies doniest kabel zvol urcite mode AP, pretoze mas pri nom plnu a nie 1/2 priepustnost.
Siet si nazvi kludne aj rovnako ako povodnu, klientom je sumafuk ako sa siet vola, pretoze roaming funguje uplne rovnako (ne)spolahlivo, ci sa siete volaju rovnako alebo nie.
Ak chces vyrazne zvysit kvalitu roamingu potrebujes nieco s centralnym ovladanim siete (MT, UBNT a pod), kde si AP medzi sebou predavaju informacie o klientoch a vedia ich k roamingu donutit kickovanim napriklad.