Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zkušenosti s tiskárnami Kyocera

Hledám barevnou laserovou tiskárnu malé velikosti (na stůl) pro domácí kancelář. Nepotřebuji skener ani kopírku, na to mám starší multifunkci a samostatný dokumentový skener, čili další multifunkci nechci, mám na stole už tak málo místa.

Hodně tisknu, často i přes tisíc stran denně, byť dosud převážně černobíle, ale to proto, že jsem měl černobílé laserové tiskárny (na barevný tisk mám starší multifunkci). Podařilo se mi odrovnat za poslední rok dvě "spotřební" tiskárny v cenové hladině 5.000 Kč a 10.000 Kč (šlo o Canon, ale podle specifikací nebyly tiskárny stavěny na takovou zátěž).

Potřeboval bych už přejít na barevný laserový tisk (grafy, jednoduché obrázky, piktogramy), tisknu hlavně projekty.

Začal jsem se tedy poohlížet po "lepších" značkách jako Konica Minolta, Kyocera a Xerox. Výběr není tak velký a ne všechny jejich tiskárny se dají v ČR koupit.

Požadavek byl:
- rychlý tisk okolo 50 stran/minutu
- kvalita ideálně 1200 dpi
- automatický duplex
- vysoká měsíční zátěž (tisíce až nižší desítky tisíc stran měsíčně, moje měsíční maximum bylo 40.000 vytištěných stran)

Rozpočet na novou tiskárnu mám do 20.000 Kč, v této cenové hladině jsem vhodnou tiskárnu nedokázal najít.

Ceny takových tiskáren se pohybují od 30.000 Kč a výše, musel jsem tedy slevit na parametru rychlosti tisku a jít dolů (okolo 35 stran/minutu).

Vylučovací metodou jsem dospěl k tiskárně Kyocera Ecosys P6235cdn https://www.kyoceradocumentsolutions.cz/cs/products/printers/ECOSYSP6235CDN.html , není drahá, stojí 11.000 Kč.
Rychlost tisku: až 35 stran/min. černobíle a barevně
Rychlost oboustranného tisku: 32 stran/min.
Rozlišení: 1200 x 1200 dpi (se sníženou rychlostí tisku)
Doba zahřívání: přibližně 25 sekund od zapnutí nebo méně
Doba do vytištění první strany: přibližně 6,5/7,5 sekundy
Celková životnost stroje: 600.000 stran, nebo 5 let, podle toho, která okolnost nastane dříve.
Životnost válce: 200.000 stran

Po skončení životnosti by mělo stačit vyměnit válec a vývojnici a můžu tisknout dál.

ČB toner vytiskne 13.000 stran, stojí 4.000 Kč, jedna strana tedy stojí 30 haléřů/stranu. Černobílé tiskárny od Kyocery se dokáží nákladově dostat až na 10 haléřů/stranu (Ecosys 3055dn, FS-4100dn).

Máte s Kyocerami zkušenosti? Popř. s Konica Minoltami a Xeroxy?

Tohle se dá vyřešit tím, že si zařízení vyšší cenové třídy pronajmeš a pak platíš podle počtu výtisků + většinou nějaký měsíční fixní paušál.
Během trvání obvyklé smlouvy máš veškerý servis + spotřební materiál (někdy i s papírem) v ceně.