Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Typ souboru (exe vs. msi)

Ahoj, přeinstaloval jsem Windows10 a do počítače si stahuji Eset Endpoint. Ne stránkách Esetu mi byly nabídnuty dvě možnosti programu:
- Windows installer (.msi) nebo Windows executable (.exe).
- Installer with AV Remover nebo Installer without AV Remover.

a) Zajímalo by mne, jakou variantu antiviru zvolit + z jakého důvodu (rád bych se něco přiučil.
b) Je do počítače potřeba instalovat antivirus, když je ve Windowsu 10 zabudováno "Zabezpečení Windows"? Vím, že někteří z vás jsou odpůrci antivirů, že stačí používat hlavu, neklikat na co člověk nemá atp., ale přesto mě to zajímá.

Děkuji za odpovědi.

.msi se dá pomocí parametrů konfigurovat, používá se pro automatizovanou instalaci. nejspíš si i sám řekne o instalační práva.
zatímco .exe bývá klasický klikací.

firemní eset endpoint podle těch voleb vypadá že jde spíš o firewall / hlásič napadení / vzdálenou správu, snad jsi to četl: https://www.eset.com/cz/firmy/ochrana-dat/windows-security/
podrobněji to ani nehodlám zjišťovat, ty stejně jiné názory neposloucháš, tak proč ztrácet čas.

AV Remover Eset je geniálny inštalátor, ktorý najprv dokáže presňoriť systém, Registre, vzápätí najprv odinštalovať akýkoľvek šmejd, prípadne zakliate torzá hlboko v systéme z radov všakovatých AV či samotného pozostatku Eset/NOD predtým, než si radostne nacpe do OS W10 šťastlivý jedinec z *.exe, *.msi iný šunt, tento raz z radov zn.: Eset.

AV Remover predstavuje skompilovaný odinštalátor (uninstaller.exe) do jedného súboru v prípade inštalátora Eset.

https://support.eset.com/sk/kb2289-ako-manualne-odinstalujem-bezpecnostny-produkt-eset-prostrednictvom-nastroja-eset-uninstaller

Každý seriózny výrobca AV, dokonca aj Avast, má na svojej stránke k dispozícii utilitku, jedinečný clear_remove_av_unistaller.exe, ideálne spúšťať v Núdzovom režime OS.
https://www.avast.com/uninstall-utility

Beztak si ponechá po tomto odbornom vyčistení v Registroch možno aj v knihovniach svoje zadné vrátka, nejakú tú špinu americkú, kapitaľistickú, západnú, zakliatu kdesi v systéme s poznatkom, že tam niekedy bol, že tam v kernel šarapatil svojou čiernou, diabolskou, špicľujúcou rukou.

Všem díky za rady, antivir tedy instalovat nebudu a nechám v PC to, co tam je v základu.

lední brtník: Nevím, dle čeho soudíš, ale kdyby mě nezajímalo, co tady ostatní napíší v reakci na můj dotaz, tak bych asi nezakládal vlákno. To tě ale určitě napadlo.