Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozlišení filmu

Dobrý den,doufám,že to tu nebude nikomu vadit. Potřebuji pomoct.

Mám stažený film ve full HD (1920x1080) což je i rozlišení obrazovky.

Problém je v tom,že nejede přes celou obrazovku,ale "širokoúhle".

Dokázal by mi někdo prosím poradit co s tím?

Děkuji

OS: W10 Home
Přehrávač: integrovaný (Filmy a TV pořady).

No ano, dnes sa filmy točia už len širokouhle...V akom originálnom formáte ten film natočila filmová spoločnosť si snáď vieš zistiť aj sám.
To, že niekto vyrobil z originálu nejaký formát s pomerom strán 16:9 je predsa normálne - väčšina obrazoviek monitorov má pomer strán 16:9...
Tým pádom sú dole aj hore pruhy - nič zvláštne.

Ak Ťa táto problematika zaujíma a chceš sa o tom niečo dozvedieť viac, proste si tie informácie nájdi.