Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem navýšení RAM

Dobrý den,

mám doma starý stolní počítač, který už moc nepoužívám (dvoujádrový procesor Intel Pentium D (CPU) 2,80 GHz, 512 MB RAM, operační systém Windows XP Professional, 32 bitová verze).

Chci se zeptat, jestli je z výše uvedených údajů možné určit, jak maximálně lze navýšit kapacitu RAM, aby byl počítač rychlejší.
Někde jsem se dočetl, že u 32 bitové verze Windows je maximální možná kapacita RAM 4 GB. Je to pravda nebo není?

Předem moc děkuji za radu.

Tom

Zdravím, ještě dodatek. U toho staršího počítače je základní deska Asus P5LD2 Deluxe (podporuje DDR-II paměti, a to až do frekvence 667 MHz) - https://www.czc.cz/asus-p5ld2-deluxe-intel-945p/32130/produkt

Mohu tam tedy nainstalovat tyto dvě RAM paměti? - https://www.czc.cz/patriot-signature-line-4gb-2x2gb-ddr2-800-cl6/167960/produkt

- Pracovní frekvence paměti je 800 MHz

Nevadí, že základní deska podporuje DDR II paměti do frekvence 667 MHz a paměti, které tam chci dát mají pracovní frekvenci 800 MHz?

Děkuji moc za odpověď :-)

Jasný, špatně jsem to napsal. Nejde mi o zrychlení, ale spíš o to, aby se PC při spuštění více oken nesekal. Ten počítač spouštím nepravidelně, je to spíš taková nostalgie. Nechci se ho vzdát a chci ho trochu vylepšit.