Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win10 startují do nouzového režimu.

Po odinstalování trial verze antiviru Eset IS (ten s FW), mi os startuje do nouzového módu. Nejspíš tam bude nějaký zbytek té instalace, která brání normálu. Msconfig sice nouzový režim zruší, ale pouze pomocí výběrového spuštění. T.j. nenačte všechny služby a ovladače.
Lze nějak zjistit, který problémový soubor/služba by to mohl být, co působí tu paseku? Nebo má někdo nějaké elegantní řešení tohoto problémku, mimo obnovení os?
Díky předem za reakce
Petr

to bych taky rád věděl.
Pravděpodobně ano, ale nejsem specialista na eset.
V každém případě se tohle stalo po "normální" deinstalaci 30denní trial verze, kterou nechci již kupovat.

Všechno zlé je k nečemu dobré - díky tomu jsem po googlení objevil jeden celkem seriózně vypadající prográmek ke kontrole autostart položek.
Má poměrně přehledný log, na rozdíl o jiných podobných. Jmenuje se to freefixer, jestli má o to někdo zájem.

léta používám ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), scheduled tasks (naplánované úlohy), services (služby cizích výrobců), drivers.
ukazuje vše potřebné, nač hledat každou chvíli jiný nástroj.
(jistým testem rozumnosti uživatele je plácnout někam screen s jeho default úzkými sloupci, ze kterých jde houby vyčíst)

antiviry jde obvykle odstranit i bez odinstalačních utilit výrobce, měl jsem nedávno potřebu popsat obecný postup.