Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NodeJS - api + frontend, php

Ahoj, máme náš webový portál který běží na PHP + apache a používá mysql DB.

Nyní budeme komplet předělávat data jak v DB tak strukturu serverů a chtěli bychom čerpat data už ne přímo v php z mysql, ale přes rest api, které poběží na nodejs.

Nyní řešíme, zda nechat stránky na php a přes např. curl tahat data, nebo předělat i frontend aby vše běželo na jednom serveru z nodejs (a tedy aby nebyl žádný další webový server) - vše by běželo na nodejs. Tedy varianty jsou:

1) dva fyzické servery: jeden server kde poběží nodejs s api a druhý server, kde poběží apache+php
2) jeden fyzický server: zde by běžel jak node js který by poskytoval jak api, tak statické stránky a celý frontend - který by využíval api
3) jeden fyzický server: nainstalovaný jak nodejs pro api tak apache-php
4) dva fyzické servery: na obou nodejs, na jednom api, na druhém frontend využívající api

A teď nevíme kterou variantu a zda vůbec předělávat stránky z php na nodejs. Zda se to vyplatí, zda se vůbec nodejs hodí pro fronend, zda vše na jednom fyzickém serveru atd...

Díky za radu

NodeJS se i pro frontend hodí, ale konečný výběr závisí mj. na tom, jak je napsán PHP kód.
Jestliže je odděleno načítání dat od prezentace, pak by přechod k jinému databázovému zdroji v PHP kódu mohl být snadný.
Až pak byste se mohli rozhodnout, zda NodeJS nahradí PHP.