Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Affinity Publisher - souhrn dotazů na zkušenější

Ahoj,

zlákán zprávičkou o zlevněném Affinity packu jsem se také nechal namotat a momentálně točím 90 denní trial verzi. Nejčastěji při své "práci" používám Indesing, takže jsem se začal pokoušet o přechod na Publisher. Protože Publisher pochopitelně neumí otevřít .indd, naimportoval jsem projekt z PDF a teď to tak nějak zkouším poupravit aby to bylo použitelné a funkční.

Měl bych k tomu několik dotazů na někoho znalejšího, nebo někoho kdo už program používá delší dobu. Dotazy zřejmě budu přidávat, jak se budu prokousávat programem.

1.)V Indesignu jsem rád používal klávesovou zkratku CTRL + Y, což mi u textového rámce tento zobrazilo v jednoduchém textovém editoru. Při sázení časopisu pak byla práce s textem přehlednější a pohodlnější..

Nevíte jak podobnou věc, jestli vůbec lze, vyvolat v Publisheru?

//odpovím si sám - Affinity Publisher Story editor neobsahuje.

Zeptám se: nestačí editace přímo v tom textovém rámci (po kliknutí)? Mohu přidávat/mazat/měnit text, měnit font, jeho velikost, formátovat.. teď jsem to zkoušel na načteném *pdf. Ale možná záleží na náročnosti uživatele, já v tomhle moc nejsem :)

No, to jde samozřejmě. Ale to je dobrý tak na vytvoření nějaké vizitky nebo jednoduchého letáku. Možná je to o osobních preferencích. Co jsem pochopil je tu teze, že dnešní PC už zvládají editovat text přímo textovém rámci není potřeba Story Editor. Já s tím nesouhlasím, možná je to mým pracovním postupem, ale když sázím něco složitějšího jako třeba časopis, tak si rád text vytáhnu do Story editoru, kde nejsem rozptylován zbytkem grafiky. Prostě je to pro mě přehlednější...