Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nacenění staré sestavy

Ahoj, chtěl bych poprosit o pomoc s naceněním PC sestavy (za kolik bych ji měl cca prodat), kterou jsem doteď používal, sloužila vždycky skvěle, ale upgradoval jsem na novější:

Skříň: Zalman Z9 U3
Disk 1: SSD disk Crucial MX100 256GB
Disk 2: WD Velociraptor 250GB
Disk 3: Western Digital Black 1000GB
Základní deska: MSI H97 GAMING 3
CPU: Procesor Intel Xeon E3-1231 v3
Chladič CPU: Xigmatek SD1283 Gaia
GPU: MSI GeForce GTX 1060 GAM. X 6GB
Ram: Crucial Balistix Tac. 16GB (4X4)
Zdroj: Seasonic S12II-520W

Předem děkuji

Uf, za tohle 16000? ::) Tak to asi máme každý jiné měřítko/odhad.

Zastaralá neperspektivní platforma, RAMky max. 1600 MHz, deska nemá M2 slot, malý SSD, nepoužitelný Velociraptor, ...

Já bych to nekoupil ani za 10000 Kč. Jediná použitelná je s přivřením očí grafika. Ale nikomu svůj názor nevnucuju, bylo by zajímavé vědět, za kolik tu sestavu prodá.

Já bych si za krám řekl patnáct.

Jasně, říct si můžeš. ;-) :-) Já jen psal, že bych to za tu cenu nekoupil. Za podobné peníze se dá sehnat nová moderní sestava se zárukou. Jen je v současné době problém s grafikama. Takže vyřešit třeba přehozením ze starého PC a vyčkávat...

Nic nepsuju, jen se mi cena zdá přemrštěná. Nemůžu si pomoct.

Zkusím to napsat jinak. Je možné, že to prodá. Klidně i za 20.000 Kč, když to hodí na Aukro a napíše k tomu patřičně bulvární titulek "Herní dělo, které rozjede všechny hry na nejvyšší detaily" a natrefí na nějakého neználka. Ale ten, kdo se trochu zajímá o hardware a sleduje vývoj, si to podle mě nekoupí.

Je to můj osobní názor, nikomu ho nevnucuju a každý má právo s tím nesouhlasit.

Díky za názor. Rozhodně je sestava už stará, na druhou stranu by mi asi i stačila kdybych místo 200fps v csku nechtěl mít 400+. Opravdu sloužila dobře až doteď a zvládla (samozřejmě s kompromisema v novějších hrách) všechno co jsem potřeboval. Ani v ramkách si nemyslím, že byl problém, ale ano, mají 1600 Mhz, místo Velociraptoru můžu dát druhý 500GB SSD disk teoreticky. Dříve se ten velociraptor ale vřele doporučoval. Chápu, že doba pokročila a SSD je lepší, ale překvapilo mě, že je nepoužitelný? Můžu ho z toho vyndat no. Akorát nerozumím komentáři u GPU, sice je to už slabší grafika dnešníma očima, nadruhou stranu s výrobkama gamingx jsem byl vždycky spokojený (aktuálně mám ještě 1070ti gamingx + MTB je gamingx) a přijde mi, že toho zvládla grafika dost. Nicméně děkuji za názor a pokud prodám, tak můžu dopsat za kolik

Tak jenom informace, koho by to zajímalo, rovnou jsem to vystavil za 13500 Kč, asi jsem mohl i trochu víc, zájem byl docela veliký, ale už alespoň jsem si vybral zájemce, který mi přišel nejnormálnější a oba jsme byli spokojení. Tedy prodalo se za 13500 Kč a příspěvek zavírám.

Jo jenže z 14 ti na Aukru sežere provize litr (sedum procent)Takže radši bazoš 15 a nechat se ukecat na 13500

Spíš popremyslej co koupíš místo toho. 14 nestačí ani na grafiku.
Velociraptor je tam jen na randál. Dal bych na něj zálohu SSD a pak ho odpojil. Ano okolo roku 2008 to frcelo, pamatuji.

jj Díky. Koupenou už mám sestavu viz https://pc.poradna.net/questions/3056582-high-fps-sestava-do-25k-bez-gpu (ryzen 5600x atd..) + grafiku jsem si nechal 1070ti kterou jsem měl posledních pár měsíců právě v předešlé sestavě (nebyl už to moc rozdíl od té 1060, asi to brzdil procesor), no a čekám buď na 3060 nebo ideálně na 3070 až budou, ale zatím jsem spokojený s tím jaké plynulosti a FPS jsem docílil ve hrách, které většinou hraju.

Jinak já to stavěj spíš kolem 2014 si myslím (pak jsem měnil procesor, deska, doplnily ramky, ssdčka, měnila grafika..). No nicméně i v tom roce 2014 a nějakou dobu potom, mi tady doporučovali Velociraptor i namísto SSD, ale ano, taky jsem v něm neviděl nějakou velkou výhodu.

Tak jenom informace, koho by to zajímalo, rovnou jsem to vystavil za 13500 Kč, asi jsem mohl i trochu víc, zájem byl docela veliký, ale už alespoň jsem si vybral zájemce, který mi přišel nejnormálnější a oba jsme byli spokojení. Tedy prodalo se za 13500 Kč a příspěvek zavírám.