Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Program vyžaduje Javu - je možné to nějak upravit?

Dobrý den,
měl bych dotaz ohledně programu.
Mám program, který se neinstaluje do PC ale v PC musí být nainstalovaný jiný program Java - OpenJDK11U-jdk_x64_windows_hotspot_11.0.8_10.
Jinak program nejde spustit.
Je možné to nějak upravit?

Jenomže je problém, že používám daný program i jinde na PC než jen na svém PC.
A na ostatních není nainstalovaný a u některých to ani nejde.

Děkuji za pomoc a odpověď.

Změna hloupého předmětu, původně: Program (host)
Změna kategorie, původně: Programování (host)

Staci ji rozbalit k programu, jak to od doby, kdy zacal byt JavaRuntime placeny delaji vsichni. Za chvili bude pocitac zapraseny spoustou slozek a v kazde stary, uz neudrzovany a deravy runtime.

Jinak upravit to jde - dokopat autora, aby program prepsal do neceho normálního. Za mne Java na klienta nepatri, je urcena pro uplne jine aplikacni vrstvy.

Kdo urcuje, jake nove funkce budou obsahovat nove verze Javy?

Ja znam Javu pouze z pohledu spravce systemu a uz v minulosti mi vadilo, ze jedna aplikace vyzaduje jednu verzi, dalsi zase jinou, nemuzes to poradne centralne aktualizovat, aby se to cele nerozes...o. Takze jsi tam musel nechat starou verzi, i kdyz vsichni vedeli, ze obsahuje vazne bezpecnostni diry.

Abys byl schopny to protlatit treba pres WSUS package updater, musel sis delat vlastni verzi instalacky atd.

Proto znovu zopakuju, ze Java je urcena uplne na neco jineho nez na klientské aplikace.

Prosim te, ja teda Javu nesnasim a do PC mi to nesmi a uz delsi dobu se o vyvoj Javy nezajimam. Akorat ze v praci mame program navic sitovy, kteryho nejsme schopny se zbavit a je programovany v Java 6. Ted jsme dostali nabidku, ze nam ten program prepisou do Java 8, aby jsme to meli aktualni.

Jestli je Java zadarmo uz jen pro osobni nekomercni pouziti, tak to je neco, s cim nas nikdo neseznamil. Chapu teda dobre, ze Java 8 uz neni aktualni taky a ze vyssi verze Javy uz zadarmo nejde?

Jj, diky. My mame nejaky pracovni program v Java 6 (funguje jen pod JRE 6) a chceme ho vylepsit a kdyz uz se to bude delat, tak jsem pozadoval, aby ten program prepsali do nejake podporovane verze Javy. Oni mi odpovedeli, ze ho prepisou do Java 8.
Jelikoz Javu nemam rad a vyvoj nesleduju, tak jsem se domnival, ze je to podporovana verze a ted jsem v teto diskuzi zjistil, ze nikoliv, ze pravdepodobne z nejakeho duvodu potrebuji JRE, ale protoze vi, ze bychom za aktualni verzi nezaplatili, tak navrhli tu posledni zdarma. To se jen domnivam, ale ten projekt je stale ve fazi pripravy, takze se na to urcite hned pristi tyden preptam.

Kdyz java neni nainstalovana, tak to dvojklikem pustit nepujde. Musis pridat cestu k Jave (bin adresar v rozbalenem JDK) do systemove promenne PATH a pak to spoustet z komandlajny pres:

java -jar tvuj_program.jar

Pripadne si pak muzes vytvorit batku, ve ktere to bude, abys to nemusel furt psat...