Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upload peaky

Ahoj,
řeším jeden síťový problém se kterým si nevím rady a tak budu rád za každý tip nápad - předem všem díky za snahu.
V náhodných intervalech se dostává upload speed na přítelčíným laptopu na max. naší přípojky (tedy 5Mbit/s). Tenhle peak se drží několik sekund a po chvíli ustane a klidně za minutu ale někdy za půl hodiny je zpět.
Samozřejmě sem sledoval vytížení sítě ale nic sem tam k mému překvapení nevypozoroval. Největší využití sítě má chrome.exe (cca 50 000b/s) při 10 otevřených kartách.
PC sem skenoval jak windows defenderem tak malwarebytes a nebylo nalezno vůbec nic (deep scan v obou případech).
K internetu není připojeno žádné neznámé zařízení a doopravdy to vypadá, že to způsobuje její laptop, který je používán cca půl roku pouze k pracovním účelům (zakoupen nový, tedy první majitel).
Napadá někoho něco? Předem díky 🙂

Kabel nebo wifi? Typ připojení? Typ notebooku? Operační systém?

Pro začátek bych cvičně přeinstalovat ovladač síťovky z webu výrobce ntb, jestli si tam Windows nenacpal svoje...

Vyzkoušej taky jak se upload chová v novém uživatelském účtu?

Ehm, tedy, jestli tím myslíš síťový provoz 5Mbps směrem z notebooku ven.

Pak stačí se podívat nějakou utilitou (ne nutně ani na tom notebooku) na síťový traffic, uvidíš odkud (její pc) a kam (cílová ip). Zpětně si můžeš udělat překlad na hostname. Nebo se můžeš podívat do logu, kdy se o dns překlad na danou ip žádalo.