Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak editovat kód "konec řádku"?

Mám nový počítač s W10 a učím se na něm pracovat. Na starém počítači jsem měl nějaký word, když jsem odkudsi přetáhl text a chtěl jsem ho formátovat, nebyl problém zrušit nebo nahradit mezerou kód "Konec řádku". Teď tam mám kromě textových editorů - součástí OS - editor LibreOffice 7.0 a ještě jsem nezjistil, jak na ten konec řádku.
Jde to vůbec?
[92373-konecradku-jpg]

V TextMate ( a podobných ) triviální: označ úsek textu (pravděpodobně celý dokument), Ctrl Shift L a potom end. Potom můžeš třeba napsat Backspace a osmičku a provede se to "ve všech" úsecích najednou.

No jistě, ve wordu se rozlišuje konec odstavce a ručně zadaný konec řádku, možná i něco jiného. Zkrátka chci odstranit ty modré paznaky (co se v lepším textovém editoru dají zneviditelnit a třeba v Notepadu vůbec vidět nejsou) a nahradit je mezerou, aby řádek pokračoval.

Zkrátka chci odstranit ty modré paznaky (co se v lepším textovém editoru dají zneviditelnit a třeba v Notepadu vůbec vidět nejsou) a nahradit je mezerou, aby řádek pokračoval.

Muzes jeste jednou vysvetlit, o co ti vlastne jde?

I v LibreOffice preci muzes "neviditelne" znaky konce radku, mezery a konce odstavce zneviditelnit, proste to zobrazovani vypnes v menu. Kdyz udelas konec radku, myslim SHIFT-ENTER, zapise se znak konce radku, pokud nechces prechazet na dalsi radek, musis konce radku odstranit, obvykle BACKSPACE nebo DEL, akorat pokud chces hromadne odstraneni, tak to v LibreOffice nedokazu rict, jestli to umi nebo ne. V jinych textovych editorech se to dela pomoci regularnich vyrazu, ale LibreOffice moc nepouzivam, tak nevim, jestli to tam maji take.

Muzes jeste jednou vysvetlit, o co ti vlastne jde?

Jde mi o tohle:
Třeba narazím v knížce na zajímavý citát nebo úryvek, chci si ho uložit a třeba když někde diskutuji, tak ho použít. Abych ho nemusel opisovat nebo skenovat, kouknu se, jestli ta knížka není někde v PDF a když je a dá se z ní kopírovat, tak si ten úryvek stáhnu a uložím do souboru TXT pro další použití.

Konkrétně ten úryvek zkopírovaný do LibreOffice se zobrazí takhle:

...dveřích a pozorně objal pohledem
hráče. Tu zastavil se jeho zrak u jedné...

Ten konec řádku (nebo odstavce) tam je, jestli je nebo není vidět je mi profesor Putna. Já chci, aby v textovém souboru byl ten text uložený takhle a netisknutelný znak tam vůbec nebyl.

...dveřích a pozorně objal pohledem hráče. Tu zastavil se jeho zrak u jedné...

Pokud je to jen pár řádků, tak v Notepadu to umažu ručně. Ale když je to víc textu, tak si chci nějak ušetřit práci.

OT:
Dost diskusních příspěvků je takových nesouvisejících s tématem, že se mi hodí tohle:

...„Zajisté že vám úplně rozumím,“ odpověděl Švejk. „Vy mluvíte podobně jako klempíř Pokorný v Budějovicích. Ten, když se ho lidi optali: ‚Koupal jste se už letos v Malši?‘, vodpovídal: ‚Nekoupal, ale zato bude letos hodně švestek.‘ Nebo se ho zeptali: ‚Jed jste už letos hříbky?‘ a von na to vodpověděl: ‚Nejed, ale tenhle novej sultán marockej má prej bejt moc hodnej člověk.‘“...

Je vhodne na tuto jednoduchou operaci pouzivat LibreOffice?

Skoro bych to videl na bezny textovy editor jako je PSPad:

Zkopiruji text na tech dvou radcich, vlozim do PSPadu a oznacim ho. Kliknu na "upravy" - "operace s radky" - "spojit radky"

Voila. Hotovo.

Vydojol jsem z nápovědy k LibreOffice:

Pro odstranění zalomení řádků, která se objevila uvnitř vět, použijte funkci Automatické opravy. Nechtěná zalomení řádků se mohla v dokumentu objevit, pokud jste vkládali text z jiného zdroje.

Tato funkce Automatických oprav funguje pouze na textu zformátovaném pomocí stylu odstavce "Výchozí".
Zvolte Nástroje - Automatické opravy - Nastavení automatických oprav.
Na kartě Možnosti se ujistěte, že je zaškrtnuta volba Sloučit jednořádkové odstavce, je-li délka větší než 50 %. Chcete-li změnit minimální velikost délky řádku, poklepejte na možnost v seznamu a zadejte novou hodnotu v procentech. Klepněte na OK. Vyberte text obsahující zalomení řádků, které si přejete odebrat. V seznamu Použít styl na liště Formátování zvolte "Výchozí". Zvolte Nástroje - Automatické opravy - Použít.