Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WordPress - Kompletná záloha, zabalenie a rozbalenie niekde...

Zdravím, tvorím pre kamaráta web stránku (WordPress), no chcem sa spýtať, či sa dá nejako po dokončení celého webu web akoby zálohovať, a následne vložiť celý web na nejakú doménu.

Príklad: Vytvorím mu web na svojom PC cez XAMPP, hotový web chcem kompletne celý "uložiť (zálohovať)" a následne ho vložiť na kúpenú doménu vrátane uložených všetkých nastavení vrátane pluginových nastavení. Čiže doslova "CTRL + C, CTRL + V".

Možno sa mýlim, ale úplne jednoducho cez 3 kroky:

1. nakopírovať celý web cez ftp na server, kde má zakúpený hosting
2. Export celej databázy MySQL a následný import na hostingu
3. Ručná úprava (ak je potrebná) Url nastavení...