Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aptx kodek ve Windows 10

Zdravim,
predem se omlouvam, pokud jsem svuj dotaz zaradil do spatne kategorie, ale nejak ma nenapada ta spravna :) Snazim se prijit na to, jak na svem stolnim PC s Windows 10 rozchodit aptx kodek pro svuj receiver pripojeny pres bluetooth.

Poridil jsem si tento USB dongle:https://www.czc.cz/c-tech-bluetooth-adapter-usb-cerna/295784/produkt
a tento receiver: https://www.aliexpress.com/item/4001054157167.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.62644c4dIVTnCz

receiver aptx urcite podporuje, dongle by mel taky, i kdyz to nemam 100% overene. Nikde ve windows vsak nejsem schopen zjistit, na jakem kodeku mi zvuk momentalne bezi. Vse funguje, jen nevimt, jestli to nemuze fungovat i lepe pri pouziti aptx kodeku. Zkousel jsem nejaky instalace driveru dle instrukci z tohoto videa ( https://www.youtube.com/watch?v=3qr5o8x4LDQ ), ale mate me, proc se nejen tady stale zminuje neco o wifi karte. Kazdopadne po instalaci obou na karte vlastnosti BT zarizeni aptx kodek nemam moznost aktivovat. Mohl byste mi prosim nekdo poradit? Windows mi pro toto zarizeni nabizi jedinou moznost pro format a to je 16 bitu 44100 Hz.

Diky moc

Očakávať od toho lacného usb dongle, že bude mať podporu aptx je asi naivné...Podporu aptx do Windows v podobe ovládača doinštalovať ide (ako vidno na tom videu), ale ak to nepodporuje dongle, tak asi smola...

Divím sa, že to chceš spárovať práve s pc...receiver má predsa 2 režimy TX a RX - prepínaš si čo chceš...ako využitie vidím prenos zvuku do sluchátiek, do repro apod...

Pouzivam to jako BT receiver, ktery je pripojeny k memu hifi receiveru pres spdif. Kvuli prestehovani uz nejsem schopen natahnout opticky kabel z PC k receiveru, proto jsem to chtel vyresit touto cestou. Ale diky za odpoved, zkusim zjistit, jestli neni problem v tom dongle