Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lenovo Thinkpad R500 a zvyseni ram na 8GB

Dobrý Den, prosím Vás o radu a pomoc u notebooku lenovo thinpad R500, kde bych chtěl zvyšit RAM na 8GB, ale dnes když jsem byl v kamenné prodejně vypočetní techniky tak mi bylo řečeno že to zvýšení RAM nepoznám a nemá smysl.

Lenovo Thinkpad R500 ma procesor Core 2 Duo model P8400, RAM 4GB.
Mě se to nějak nezdá s tou RAM. Je to pro moji neteř a sestru na distanční výuku.
Budou používat na internet prohližeč FIREFOX, kde budou mít zapnuto např. až 10 založek.

Vím že to bude horší s tím že při více zapnutých programech se bude projevovat zpoždění v přepínaní mezi různými aplikacemi, ale jak říkám použijí jen internetový prohlížeč, dále na distanční výuku GOOGLE MEET a přehravání videí na YOUTUBE.

c2d bude 10-15 let stary kram s vykonem lepsiho "atomu".
dejme tomu ze to vezme 2x 4gb, radsi si dohledej, teprve pak si kup spravny typ na inzerat.
ale pomaly procesor s pomalym diskem je i tak smrtelna kombinace.

jestli nema vetsi cenu kopit repasovane minipc s i5 3xxx + monitor. nacpat do nej ssd mi uz nepripadaji tak vyhozene penize.