Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 7 - půjdou stáhnout aktualizace po přeinstalaci?

Ahojky všem. Uměl by mně někdo poradit? Mám orig. Win 7. Ještě 11.2.2021 se mi stáhla automatická aktualizace. Řekl jsem si, že celý systém přeinstaluji (dělám to zhruba jednou ročně), ale kamarád mě varuje, že aktualizace se mi již nepodaří opětovně stáhnout. Máte s tím někdo zkušenosti? Na Win 10 se mi přecházet nechce. Mám ho v NTB a nelíbí se mi. Díky za rady.

Změna nicneříkajícího předmětu, původně: Windows 7 (host)

A keby sa aj nepodarilo co sa stane?
Aktualizacie (tie vacsie) su kadetade po nete, bat sa nemusis.
Existuje dokonca neoficialny SP2, ktory je volne ulozeny na rozych cz/sk strankach.
Bat sa nemusis a nie kazdu aktualizaciu potrebujes nevyhnutne k zivotu.

Přeinstalovat W 1x ročně není žádná povinnost. Udělej základní vyčištění nástrojem ve W7 (vyčistit disk, vyčistit systémové soubory, tím se ti uvolní místo na disku, smažou nepotřebné věci a aktualizační zálohy), případně smaž staré body obnovy kromě posledních 1-2 bodů. Projeď PC MBAM a Adwcleaner. Event. udělej úklid ve vlastních zbytečných datech nebo programech.
Pozn. Aktualizace Defenderu byla i začátkem března, akt. W7 skutečně v únoru 2021

Řekl jsem si, že celý systém přeinstaluji (dělám to zhruba jednou ročně)

absolutní jelimanovitost. mimochodem existují zálohy systémového disku - to je důvod, proč disk dělím na c: a d:

nejdřív stopnout službu aktualizací - v cmd.exe jako admin:

net stop wuauserv

potom na d: nebo jiné rozumné místo postahovat všechny aktualizace "kb" níže, předpokládám verze "x64".
po jejich stažení odpojit síťový kabel nebo zakázat síť a už jdou povolit aktualizace:

sc config "wuauserv" start= demand
net start wuauserv

k w7 potřebuješ doinstalovat nejdřív předaktualizaci: KB3020369
restart a povolit aktualizace, furt bez sítě: "net start wuauserv"
potom nainstalovat samotný velký sp2: kb3125574-v4

pak jeho měsíční aktualizace, smysl mají výhradně "Security-only update":
https://support.microsoft.com/en-us/help/4009469/windows-7-sp1-windows-server-2008-r2-sp1-update-history
(z nich jsou ve skutečnosti důležité jen: March 14, 2017—KB4012212 a May 14, 2019—KB4499175. ostatní jen pro ty co se nudí, nemají napsaný instalační skript a baví je 30x něco odklikávat)

nakonec se doporučuje nahradit dnes už nefunkční ie8. dřív jsem ho updatoval na ie11 - tato jediná aktualizace má českou jazykovou verzi.
ale dnes existuje edge: https://support.microsoft.com/en-us/topic/update-for-the-new-microsoft-edge-for-windows-7-sp1-and-windows-8-1-june-17-2020-84956dd9-0f0e-3607-1ebf-0cf70da700b1
předaktualizace: KB4474419, restart, KB4490628
stažení edge: https://www.microsoft.com/cs-cz/edge

nakonec restartovat a povolit síť.