Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozšíření stávající 2GB RAM

Zdravím a žádám o radu. PC je čím dál pomalejší a tak jsem se rozhodl přikoupit RAMku. Chvilku jsem pátral na internetu a zjistil jsem, že to není zas tak snadný, když tomu nerozumím. Dle dostupných informací jsem zjistil, že mám v PC tuto RAMku: Ramaxel 2GB DDR3 1333MHz CL9 DIMM RMR1810EC58E8F-1333. Mel bych prej znát i základní desku, našel jsem údaj CIH61MIV1.1 a samolepka na bedne PC píše krom jiného Intel Celeron CPU 6530 / 2,40 GHz. Hledal jsem tu stejnou RAMku, ale nenašel. Zato jsem našel pár jiných značek. Ale ono by to prý nemuselo fungovat (šikovný znalec by si s tím poradil, ale to já nejsem - pro mě je BIOS velká neznámá). Takže mám dilema, zda mám koupit další 2GB RAMku a risknout, zda budou spolu fungovat a budu mít 4GB anebo koupit rovnou 4GB RAMku a tu původní dát pryč. Za normálních okolností bych PC dal do servisu, ale ten tu ted není. Posílat ho postou nebo s ním jet někam dál se mi taky nechce. Preci jenom to není extra drahý PC... Moc díky za odpověd.

Předně díky za odpověď. Vím, že je to historická plečka, ale chodím na email, píšu ve wordu a sem tam dělám základní grafický práce. Koupil jsem velký monitor a od té doby se mi zdá, že PC nestíhá... Nicméně, tu starou 2GB vyhodit??? Nebo stačí přidat ke stávající ať už 2GB, 4GB nebo 8GB?

dal bych tam aspoň normální procesor 2.gen.: https://pc.bazos.cz/?hledat=i5+2400&hlokalita=&humkreis=&cenaod=&cenado=&order=1
nechce se mi moc hledat, ověř si kompatibilitu u lenova.

ramku to prý má vzít až 2x4gb (DDR3 1333MHz CL9), no když najdeš za levno, proč ne.
sociální verze je přikoupit 1x4gb, líp vypadá 2x4gb. 1x8gb přidat nejde, to deska nevezme.

ve starých krámech se obvykle mění i pomalotočivý disk za ssd (250gb ~1.000) a už se ten upgrade docela prodražuje.

4jádrový procesor místo 2jádrového ošizeného, za 500, do toho bych šel. na dnešní internety je 2j málo.

https://www.lenovoshop.cz/lenovo-ideacentre-h430-g540-2-5ghz-2g-500g-dvd-hd-win8_d556248.html
píšou max 8gb ram. čili přidat aspoň 1x4gb to chce, jestli to má být na net. stejné parametry jako současný modul.

ssd do té plečky se ti nechce investovat, to chápu. ale kdybys ho tam měl na systém, už by ses k hdd nikdy nevracel.