Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Padajici wifi pres USB dongle

Zdravim, po prestehovani do rodinneho domu jsme detem pripojili 2 PC pres zakoupene wifi dongly. Obe PC jsou hned vedle sebe, od routeru vzdalene vzdusnou carou asi 3m pouze pres jednu zed. Na 1 PC bezi wifi zcela bez problemu, na druhem PC pripojeni vsak stale pada. I kdyz dongly prohodim, je chovani stale stejne, v donglu tedy problem urcite neni. Na problematickem PC jsem uz zkusil i reinstal windows, update driveru, zapojit dongle i do ruznych USB portu a problem je stale stejny. Nenapada vas nekoho, v cem by mohl byt problem? Diky moc za kazdy tip

ty pidi dongly nejspíš bez antény přímo vidí na vysílací signál, nebo jim stíní v cestě plechový case pc?
dá se u toho padacího pc usb dzindzik připojit přes 0.5m usb prodlužovák?
značka a typ zůstane tajná?
nějaký typ s 1-2 anténami by nebyl?
signál je skvělý, nebo rušený sousedy? pc: http://www.techspot.com/downloads/5936-inssider.html
foun: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer.classic
když je v místě jednoho pc chorý signál (řekl by to ten inssider), dá se ten pc na test posunout vedle?

za externí anténu bod, za údajný režim 300mb u 1-anténové verze bod dolů a za značku další mínus.
o instalaci ovladačů v pc nevíme nic.

příjem wifi bude vždycky ošemetný, vsadil bych aspoň na funkční značku.
příjem signálu přes autonomní krabičku někde na polici, režim ap: https://www.suntech.cz/produkt/530993-tp-link-tl-wa801n-access-point/
z ní vést dva síťové kabely do dvou pc.

jestli je v bytě velké množství wifikrámů, zamyslel bych se i nad značkou a nastavením routeru.

Diky moc za rady, souhlasim se vsim, cos napsal, jak rikam, na tom celym je vsak s podivem to, ze na tom jednom PC to nfnguje perfektne s obema dongly, na druhym PC to nefunguje prakticky vubec s ani jednim z tech dvou stejnych donglu. Prisuzoval bych to tedy necemu v tom "vadnym" pc. Drivery na to nemely moc vliv stejne jako reinstall windows. Jaky nastaven by na to mohlo jeste mit vliv?