Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako najjednoduchšie posielať videá po sieti?

Občas chcem posielať z telefónu Samsung Galaxy s Android 9 videá na obrazovku tv pri ktorej mám android box H 96 MAX 8K ultra HD. Dozvedel som sa, že je to možné aj po sieti (mám optiku 250 Mbt). Zatiaľ to robím cez SD kartu a USB. Cez Chromecast to malo oneskorenie a nie kvalitný obraz. Ako jednoducho vytvorím domácu sieť na tieto účely a spárujem zariadenia?

Si si isty, ze Chromecast ma oneskorenie?
Nemylis si to s Miracastom, respektive posielanim obrazu z mobilu priamo do TV? Tam je oneskorenie byva, ale Chromecast urcite oneskorenie nema...nema mat preco, pretoze posiela obraz cez kabel do TV.
Riesenie by bolo domace ulozisko (NASko), ktore maju priamo nativnu podporu pre videa a fotografie.

Jake videa a od kud.
Kuprikladu : Youtube, videa co jsou ulozena na tablet, videa ulozena v NAS.
# Videa youtube, nemusis pouzivat zrcadlove zobrazeni, ale urcite video spustit primo pres aplikaci Youtube na cilovem zarizeni, tak take nemusis mit stale spusteny tablet aby jsi video na TV videl.

Ako jednoducho vytvorím domácu sieť na tieto účely a spárujem zariadenia?

Kolik HDD o jake velikosti ?

Rozumim.
Myslim ze dobre reseni pro tve uzivani mezi vice zarizeni, je postavit ci zakoupit centralni uloziste. (kde muzou zarizeni ukladat a druhe to sledovat aniz by dochazelo k limitaci uzivani na tabletu)
Nejlevnejsi a zarizeni ktere jsem pouzival nejakou dobu a je nejlevnejsi je single HDD Odroid HC1 49$, priplacenim po tom kdy si urcis priority tak muze s pokracovat az po NAS.
Jen mensi pripominka, zarizeni typu Odroid HC1 maji plnohodnotne OS, ktery muzes pouzit k instalaci sluzeb jako SAMBA, Torrent, Plex nebo Emby Server, nebo rovnou zvolit instalci OS typu OpenMediaVault https://www.openmediavault.org/?page_id=1188 (OS pro NAS)

PS: Prvne bych zacal s tim H 96 MAX 8K ultra HD
Jestli ti staci nebo pouzivas USB HDD, SAMBA nebo UPnP server muze spustit na nem : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.al.dlnaserver&hl=en_US&gl=US
# Zkratka se ti bude ten pripojeny HDD v H 96 MAX zobrazovat na PC, tabletu nebo TV jako slozka.

Na videa ve vysi kvalite potrebujes vykonejsi wireless chip jak v tabletu ktery nemusi mit zrovna dobrou rychlost Uploadu.
Kdyz si vemes, ze videa s vysi kvalitou maji datovy tok okolo 35mb/s klidne i 85mb/s u videii 4K, tablet ma co delat aby to udrzel stabilni nebo takove rychlosti vubec dosahl.

Funfuje to s odporučenou apkou, ale má to jednu nevýhodu. Chromecast treba pripájať do HDMI a zdroja napätia. To zaberie viac času, ako vložiť USB kľúč do tv a prehrávať z neho. Takto som vlastne nezískal žiadnu výhodu. Existuje apka, ktorá by nahradila chromecast, aby som ho nemusel pri každom prehrávaní videa vkladať do tv a pripájať na zdroj?

V minulom príspevku si písal, že cez Miracast to musí prepínať, preto seká. Teraz píšeš, že neseká? Kde je pravda? V mojom ročnom telefóne nemôžem nájsť prenos obrazu Miracast. Keď zvolím Pripojenia mám tam len WiFI, Bluetooth, NFC, Lietadlový režim. Kde mám hladať zrkadlenie?