Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výběr herního monitoru do 7 tisíc Kč

Dobrý den, už delší dobu koukám očkem po herních monitorech a čím více na ně koukám tím více vlastně nevím do čeho mam jít ( je jich jak máku slušně řečeno ).
proto bych byl vděčný za radu expertů na monitory :))
cenové rozmezí bych viděl tak 5-7 K, pak jediné v čem mám jasno je co nejnižší doba odezvy a Frekvence 165 či 240. v ostatních parametrech tak nějak vůbec netuším,
co je pro herní monitor nejlepší třeba typ displeje jestli VA nebo IPS a tak dále...
úhlopříčku mám momentálně 22, takže bych klidně bral něco většího něco v rozmezí 25-27
výrobce asi nerozhoduje (pokud to nebude nějaká támhle z Gronska :D ) vůbec totiž netuším, kdo je teď v herních monitorech špička.
předem díky za jakýkoli doporučení na nějaký herní monitor :)

Změna kategorie, původně: PC sestavy (host)
Změna předmětu, původně: výběr herního monitoru (host)

Prvni vec, neexistuje nic jako herni monitor. Ale jsou monitory, ktere jsou vhodne akorat na hry.

Co se tyka frekvence, tak hodne zavisi na tom, jakou mas grafiku. Pokud uplne super nabusenou, tak muze byt nejaky 27" 144Hz 2560x1440. Pokud mas nejakou mainstreamovou grafiku, tak budes potrebovat zvolit rozliseni 1920x1080 a pak je otazka, jestli brat 27" s pomerne velkyma pixelama, ale na hry to vadit nemusi. Nebo potom jit do mensiho 24". Snad mas grafiku, ktera tech 144Hz da. Vyssi frekvence je blbost, vetsinou ty monitory jsou akorat krapy s vyhonenou frekvenci, ktera ti realne neprinasi nic.