Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externí HDD WD 4 TB a televize

Dobý den,

objednal jsem si externí HDD Western Digital s kapacitou 4 GB. Múj původní WD Passport s kapacitou 1 GB funguje už několik let skvěle, ale potřeboval jsem větší kapacitu. Koupil jsem tento s kapacitou 4 GB. Starší 1 GB harddisk je zapojen k asi 6 let staré televizi Samsung, televize disk vidí a vidí i všechny soubory (filmy, obrázky) na disku. Při připojení nového 4 GB disku sice televize disk vidí, ale nevidí soubory. Zkoušel jsem film v avi, obrázek v jpeg a nic. Starý WD byl ve formátu NTFS, ten nový taky. Zkoušel jsem i formátovat na Fat 32, ale stále nic. Vím, že disk je asi už moc velký. Je nějaká možnost naformátovat disk tak, aby byl funknčí pro televizi, popořípadě jakým programem přeformátovat? Díky
Změna předmětu, původně: Externí HDD WD 4 GB a televize (L-Core)

disk je vetsi nez 3tb, proto je vytvoreny jako novejsi gpt typ misto starsiho mbr.

chce to poradny partition manager (macrorit, minitool, ...):
- vsechny oddily smazat
- zmenit typ disku na mbr
- vytvorit jeden 3tb oddil, ten naformatovat treba ntfs nebo exfat
zbytek disku nechat lezet ladem.
---
sorry, na mobilu jsem si nevsim, ze nejaky retard vytahnul stare vlakno.

A co to skusit trosicku soudobe bez zonglovani s diskem mezi televizemi a pocitacem?!
Verim ze i ten stary Samsung zvladne fungovat jako DLNA prijimac, pripadne k televizim pripojis trvale nejaky prehravac (AndroidTV/AppleTV dle osobni preference) a budes prehravat bud lokalne ze site (z PC/NAS) nebo z internetovych VOD sluzeb