Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový stolní PC

Jsem důchodce 76 let a stolní PC mám již 7 let.Používám ho k informacím,k práci s poštou,s e-mailem,k objednávkám v e-shopech.V poslední době s ním manipuluje i vnučka 16 let,která na něm hraje s kamarády jakýsi Minecraft.Mám pocit,že PC právě vlivem toho hraní zpomaluje a dochází mu dech.Uvažuji,že bych jí koupil nový stolní PC pro její hraní,případně i sobě pro mojí potřebu.Poradíte mně někdo jak se v tomto případě co nejlépe zařídit?Co vybrat,zda repasovaný či nový,v jaké cenové relaci atd. Děkuji

Minecraft není zase tak moc náročná hra, vypiš nám současnou konfiguraci PC- CPU, MB, RAM, GPU- jestli je, PSU, typ a velikost disku
Obecně pro podstatné zrychlení PC stačí výměna HDD za SSD a přidání RAM na 8-16GB.
GPU pro Minecraft dle požadavků stačí nějaká GeForce 730 za pár kaček.
Pokud nový PC, tak možná podobný základ cca 12.000,-
https://www.czc.cz/301777,253607,288589,280888,306367,308147,282690/kody
a nějakou GT1030 za 2.500,- třeba https://www.mironet.cz/asus-phgt1030o2g-1252-mhz-2gb-d5-7ghz-64bit-dvi-hdmi-30w+dp326207/

Moc děkuji za reakci k příspěvku "Nový PC" a zároveň se omlouvám,že můj vložený příspěvek byl málo,nebo vůbec konkrétní.Na PC jsem téměř laik a co vím jsem pochytil za těch 7 let práce s ním.Nícméně vaše rady považuji za logické a reálné a máte-li chuť mně ještě pomoci pak níže popíšu nějaké technické údaje,které jsem na tom své krámu zjistil.Od 8.3. jsem se snažil získat informace k případné instalaci vámi navrhovaných součástí a myslím,že bych to s kamarádem zvládl.Snad až na tu reinstalaci.
CPU AMD FX 6100 3,36 Hz Six-Core Procesor
RAM DDR 3, 8GB
GPU Nvidia Ge Force GT 730
Win 10 home
Zdroj 800 W
Tak ještě jednou dík za rady a pokud pro mne ještě nějakou budete mít,budu vám vděčný.

Chci v reakci na můj příspěvek ze dne 8.3.2021 ohledně řešení pořízení nového PC poděkovat všem kteří na příspěvek reagovali.Zejména pak odpovědím od lucifer,mif,dsa,newwes,lední brtník,dodanekov a dalším.Příspěvky jsou pro mne cenné a určitě přispěly k řešení.Ještě jednou děkuji