Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AMD Ryzen 9 3900XT

ahojte,
je to spolahlivy procesor? AMD Ryzen 9 3900XT / Ryzen / LGA AM4 / max. 4,7GHz / 12C/24T / 70MB / 105W TPD vhodny aj na narocne hry a grafiku? samozrejme s nejakou grafickou kartou mozte aj odporucit kto ma skusenosti. dakujem

Vzdy je nejake CPU z kazde rady poruchove, u nove rady ZEN je to procento % o proti predesle rade vysi.
U posledni Gen je to okolo 3%, u AMD Ryzen 59** to dela dokonce až 16% o proti posledni Gen Intelu s 1.3% poruchovosti a pod 1% u Gen9.

Nevim jestli jsou na internete podrobna cisla, jestli ne, tak se brzy ukazou. Bude to klasicke stezovani si uzivatelu na padani OS, napajeni a modré tedy cerne obrazovky, a to i u novych zakladnich desek chipovanych AMD kde 1 z 5 zakladnich desek se potyka s problemy, ale to je u V1.0 dnes bezne tak jako se pokusit zalepit BIOSem co jde.

PS: Neni tak bezne padnout na vadne CPU, ale také to neni nic tak extra neobvykleho.
(vada ktera se muze projevovat jen pri urcite instrukci, pri osazeni 4xDIMM vDCH, FCLK, v lepsim pripade vady ktere si nemusi uzivatel ani vsimnout)

Up, vidim ze nejake zminky o poruchovosti Ryzen 5000 uz se daji najit v prvnich odkazech, stacilo napsat AMD CPU High Failure:
https://wccftech.com/amd-ryzen-5000-zen-3-desktop-cpus-x570-motherboards-high-failure-rates/