Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Přihlásit mě automaticky při další návštěvě

Ahoj,ak sa nemýlim keď sa prihlásim na hocijakú stránku napr.kde sa sťahujú filmy a iné a zaškrtnem vid:Přihlásit mě automaticky při další návštěvě.No a potom ked sa odhlásim a znova sa budem chcieť prihlásiť tak ma automaticky prihlási nemusím znova zadávať meno a heslo....alebo len začať písať prihlasovacie údaje a ono ma už autom.prhlási.Konkrétne na stránke Přehraj.to mi to jaksi nefunguje.Ďakujem

Takže normálne sa prihlásim na stránku Přehraj.to.Zaškrtnem Přihlásit mě automaticky při další návštěvě.Potom sa neskor odhlásim zo stránky.No ked sa chcem znova na stránku prihlásiť musím odznova zadávať meno a heslo.Ale ak sa nemýlim kedže mám zaškrtnuté:Přihlásit mě automaticky při další návštěvě,tak by ma malo automaticky prihlásiť...nemusím zadávať meno a heslo

Musíš rozlišovať zapamätanie si prihlasovacích údajov (t.z. tie sa uložia v prehliadači v profile medzi heslá) a zotrvaním prihlásenia (to zase obstarávajú cookies) - ak máš ich zakázané - tak bude stále pýtať, pretože server to považuje za ukončenie spojenia.
T.z. v tom screene - tebe ide o prihlásenie na stránku cez user a password. O to sa postará uloženie hesla v prehliadači, stačí na okienko len ťuknúť a vyskočia údaje a automaticky sa vložia.
Pokiaľ ci už prihlásený a zrušíš stránku (a nemáš cookies!) - opäť zadávaš, ak však máš cookies, server dostane odozvu, že si tam už bol prihlásený a automaticky nadviaže spojenie. Prehliadače sú často nastavené tak, že cookies sa po ukončení prehliadača vymažú. Takže sa použije prihlásenie cez uložené heslo a potom už cookies len oznamujú serveru - "už som tu bol!" a pripoja v prípade, že stránku zrušíš a opätovne načítaš.