Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako zistím či mám v PC vírus

Zdravím, občas mám problém s mojim notebookom, že sa začne spomaľovať a ventilátor hučí viac a nejaké aplikácie začínajú blbnúť jedná sa o nový notebook ASUS ZenBook 14 UM431DA-AM003.
Existuje nejaký program aby som si mohol skontrolovať vírusy ďakujem

Emsisoft Emergency Kit 2020.5.1, *portable verzia je práve TOP, No1 na trhu z free xindlov. Neinštaluje sa do OS, iba sa z *exe rozbalí (aj na externú USB flešku) stiahne sa čerstvá, teplá databáza a rulééz, idéééš.

máš kontrolovat vytížení procesoru v % pro konkrétní procesy.
správce úloh je od win7 špatný, ale ve w10 katastrofální skrz zrůdného designu "bílé plochy není nikdy dost".
- pro kontrolu procesů v paměti je použitelnější process explorer.

chce to vědět co se ti chce spouštět, ty z toho posoudíš co je oprávněné.
- pro kontrolu spouštěcích míst ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).

viry se dnes projevují stahováním dalších součástí a komunikací s úchylnými servery na netu.
- zobrazení aplikací komunikujících s netem ms tcpview.

- proti adware a spyware třeba jednoduchý adwcleaner.
mě připadá zajímavý i ten krám od emsisoftu, to je výrobce zaměřující se na ransomware. na druhou stranu - pokud bys tam nějaký výpalný ransomware měl, už bys o tom nejspíš věděl.

a samozřejmě není žádný důvod si nějaké viry instalovat, to dělá jen občan mdlého rozumu.