Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zmena stavu kanalu downstream

Chcel by som vas poprosit, mohli by ste mi vysvetlit co znamenaju tie zmeny v stave kanalu downstream?
obr. vlavo=povodny → obr. vpravo=po zmene

kanal 14: odomknute→zamknute, modulacia: netyka sa→256QAM, SNR: 0.0→28,1, vykon: 4→4.5
kanal 13: odomknute→zamknute, modulacia: netyka sa→256QAM, SNR: 0.0→27,9, vykon: 3.8→4.3

Vyrazne mi klesla rychlost.
Je to takto spravne?

Dakujem

Jsou to parametry "prijmu" - modulace, odstupu signal/sum (vic je lip), vykon (tezko rict v jakem kontextu) a "locked" mate 4 kanaly, predtim dva - zase, neznam u kabelovky kontext, ale melo by byt citelne lepsi to vpravo.

teda - predtim jste meli "prijem" z dvou kanalu/frekvenci, potom ze 4, u dvb vysilani "zamknuto" znamena ze je prijem na dane frekvenci - je na ni "uzamceny", ty ostatni kanaly prijimac jen "vidi" ale neprijima (proto taky nezajima/nevi modulaci a SNR). Nevim jak konkretne to slape u kabeloveho modemu. Treba to popisuju blbe, nekdo upresni.