Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mám problém s notebookem

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, mám 2,5 roku starý ntb lenovo legion y520 i5 7300hq, gtx 1050, 8gb ram a mam s ním problémy. Notebook je pomalý a hry, který by měl zvládat se sekaji, nevím čím to je už si nevim rady, hledám všude možně a skoro nic nepomáhá. Je pomalý i celkove, ale samozřejmě kvůli hdd. Při výkonu RAM jedou na 85%, cpu kolem 65%, teplota gpu kolem 70-85 stupňů. Nejvíc divný mi přijde, že jeden den ntb jede úplně bez problémů a druhý den hraju tu stejnou hru a hrozně se laguje. Někde jsem četl, že by chtělo to vyčistit nebo dát tam popřípadě termální pastu, že příčinou je přehřívání. Máte s tím někdo zkušenosti? Nebo jestli nepomůže čistá reinstalace. Díky

Jestli tam máš klasický HDD, tak bych ho rozhodně nahradil SSD. Při té příležitosti udělat čistou instalaci systému - zabiješ dvě masařky jednou ranou. A samozřejmě nainstalovat správné ovladače.

Taky vyfoukej žebrování chladiče, na nějaké přepastování zapomeň.

Mimochodem, nemůže lagování způsobovat kolísající rychlost internetového připojení? Pokud jde náhodou o online hry?

Dobře, a který ssd bych měl koupit? A hraju hry jako (rocket league, 7dtd) jako jsou to online hry, ale hraju i jiný a neřekl bych, že jde o problém s wifi. Nedávno jsme vymenovali router. Udělal jsem test netu: 20 ping, download 20mbit/s a upload 18mbit/s nevim kolik je standard. Díky za odpověď