Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Word 2003 - odkaz na část textu téhož dokumentu.

Píšu vícestránkový dokument - první stránka je oficiální, obsahuje text třeba "odstavec X vyhlášky Y" a na další stránce je pár řádků o té vyhlášce, kdyby nějakého šťouru zajímalo jestli jsem si to nevycucal z prstu.
Napadlo mne že by nebylo špatné, kdyby po najetí kurzorem na to číslo vyhlášky se ta část textu co se toho týká zobrazila. Hledám jak to udělat, ale z toho co se mi nabízí si nemohu vybrat. Nechá se to nějak jednoduše udělat?

Já si - možná mylně - představuji, že hypertextový odkaz je na to, abych se na ten text přesunul, ještě se na to podívám. Myslím že něco nabízí excel, když najedu myší na buňku tak se zobrazí komentář pokud k té buňce nějaký je, ale už jsem dlouho v excelu nic nedělal tak si to třeba špatně pamatuji. Zatím jsem to udělal skrytým textem ale ještě to není ono. Makra zatím nezvládám:-(

Pokud potřebuješ i komentáře tak si na cílovém místě vytvoř záložku, pak Vložit - Komentáře, v něm krátký popis a v něm si můžeš založit odkaz na tuto záložku (ctrl+k).

Na tuto záložku se pak dostaneš ctrl + kliknutí na odkaz.

Osobně si podle vlastních zkušeností myslím, že ale valná část čtenářů na ctrl+kliknutí nepříjde.