Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Monitor k notebooku

Dobrý den,
chtěl bych si pořídit ke svému notebooku ještě monitor, který bych chtěl používat jako druhou obrazovku s notebookem.
Notebook mám Lenovo Legion Slim 7, koukal jsem a monitor lze připojit pouze přes USB- C, vubec nevím jak to funguje chtěl bych monitor aspoň 144 Hz.
Cenově do 10 tisíc.

Poradíte mi, jestli to vůbec lze přes USB připojit a jak to funguje, zda musím mít nějakou redukci nebo lze jen přes to USB - C a jestli lze přes to USB C mít dvě obrazovky ( jednu na notebooku druhou ten monitor.)

Děkuji

2x USB-C 3.2 Gen 2 / Thunderbolt™ 3 (support data transfer, Power Delivery 100w and DisplayPort™ 1.4)

Supports up to 3 independent displays via native display and 2 external monitors; supports external monitors via USB-C (up to 4096x2304@60Hz).

Teoreticky by to mohlo podporovat 144 Hz při rozlišení do 2560x1440, ale to bude nutné vyzkoušet.
Připojení ideálně pomocí USB-C -> USB-C kabelu. Případně USB-C -> DP.
Bylo by fajn se poohlídnout po nějakém monitoru, který podporuje Power Delivery. Tím USB-C kabelem se pak bude z monitoru notebook i napájet.