Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Připojení webkamery s mikrofonem k notebooku

Dobrý den, mám pro vás tady asi primitivní dotaz...Pořídila jsem zánovní notebook, neměl kameru, kterou jsme potřebovali na on-line výuku. Tak jsem pořídila kameru se zabudovaným mikrofonem. Dnes ráno jsem kameru připojila, má dvě koncovky, do USB a 3,5 mm koncovku jako na sluchátka. A on-line výuka skončila dřiv než začala. Mikrofon fungoval, kamera taky, ale nebyla slyšet učitelka...Až poté, co jsme to odpískali jsem zjistila, že zvuk nejde ani na Seznamu. Konečně mě napadlo vypojit ten 3,5 mm konec...Následně jsem pak zjistila, že notebook má zabudovaný mikrofon. Tak to půjde asi vyřešit tak, že kameru zapojím jen do USB konce. Ale jak by se to řešilo v případě, že notebook nemá zabudovaný mikrofon? To by člověk pokud chce slyšet druhou stranu, musel vyndat ten 3,5 konec a pokud chce být slyšet, tak ho zandat. A tak pořád dokola :-). Hádám, že takto videokonference neprobíhají :-))). Děkuju.

Změna nicneříkajícího předmětu, původně: Zřejmě triviální problém... (host)

Prozradíš, o jaký jde notebook?

Předpokládám, že má vestavěný mikrofon. A ty jsi strčila 3,5 mm jack konektor od mikrofonu do sluchátkového vstupu, takže se odpojily interní repro.

Pokud by notebook neměl interní mikrofon, tak by měl kombinovaný 3,5 mm jack pro headset (nebo samostatný konektor pro mikrofon) a mikrofon bys připojila ten od webkamery.

Dell Latitude. Kamera TRUST, ta nejzákladnější za 299. Asi tomu už rozumím. Mám ještě starší NB od HP a ten má právě vedle sebe dvě zdířky, když jsem zapojovala kdysi sluchátka s mikrofonem, jeden otvor byl na mikrofon, jeden na sluchátka. Takže jestli tomu správně rozumím, pokud má někdo NB s mikrofonem, opravdu nejde žádným způsobem zapojit oba konce kamery, aby šel zároveň reproduktor, mikrofon i kamera. Jinými slovy, ta kamera má dva konce jen pro případ, že někdo nemá NB s mikrofonem. Pro vlastníky NB se zabudovaným mikrofonem je 3,5 konec u kamery zbytečný. Je to tak?