Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Asus A540BA-DM888T - nový notebook je zasekaný

Dobrý den, prosila bych o radu.
Zakoupila jsem si tento typ ntbku Asus A540BA-DM888T. Mám ho 10 dní, je nový, ale je zasekaný, písmenka píšou pomalu, načítá mi strašně pomalu prohlížeč.

Tím, že je taková covidová epidemiologická situace, tak jsem musela objednávat notebook přes internet, vyzvedla jsem si jej v Datartu, dotyčný zaměstnanec mi ale nedal prodejní lístek, byl flegmatický, takže reklamovat teď nemohu, čekám, až mi odpoví na email a začnou to řešit.

Co by podle vás mohlo zlepšit výkon? Podle recenzí jsem viděla, že to je kvalitní notebook, tak nevím, kde je chyba.

Děkuji za rady.

Změna předmětu, původně: Asus A540BA-DM888T (host)

Hezký den,
tak jste propásla možnost vrátit zboží bez udání důvodu. Na vrácení zboží, reklamaci, nepotřebujete žádný "prodejný lístek". Byl to nákup přes internet, takže lze dohledat na netu objednávku u Datartu stejně jako to, že zboží bylo zaplaceno. Jinak není co dodat. Již výše bylo napsáno vše.

"Procesor: AMD A4, Horší než 73 % notebooků" ... vyhodit, to je absolutní odpad na úrovni lepšího atomu.

celá ta "kvalitní" recenze je nesmysl:
"Velikost pevného disku: 1024 GB, lepší než 83 % notebooků" ... naprosto bezcenný údaj, napovídající, že je to spíš zastaralý shit
"Otáčky pevného disku: 5400 ot/min, stejné jako 77 % notebooků" ... možná před 5 lety, zastaralý nesmysl
"SSD: ano" ... to odporuje těm řádkům výše, podle popisů v shopech tam žádný ssd není.
"Hmotnost: 3 kg, horší než 94 % notebooků" ... neuvěřitelný údaj, to dosahují 17" ntb. porovnávač parametrů ten krám nikdy neviděl.
to bude váha komplet balení s papírovou krabicí a zdrojem, recenzent je hňup.

cenu nového shitu s takovým procesorem bez ssd odhaduju pod 8t., ale je to neprodejný ležák pro dezorientované neznalé uživatele.
protože kdybyste se toho chtěla zbavit, cenu na inzerát vidím na 4-5t., to můžete rovnou vyhodit.

pro příště: máte fakturu z eshopu (nebo záznam o objednávce), žádný papírek od neochotného výdejce zboží nepotřebujete.

Do 14 dní lze odstoupit od kupní smlouvy bez udání důvodů, takže honem vrátit, jestli to ještě stihnete.
Pokud budete reklamovat, nelze už vrátit, ale čekat na vyřízení reklamace až 30 dní.

https://www.datart.cz/reklamace/vraceni_zbozi.html
https://www.datart.cz/file/211930/Odstoupeni_od_Kupni_smlouvy_formular.pdf

- Do balíku vložte vytištěný formulář o odstoupení od smlouvy (vzor formuláře) společně s kopií prodejního dokladu – účtenky.
- Zboží zašlete nejpozději do 14 dnů od převzetí na tuto adresu (balíček neposílejte na dobírku):
HP TRONIC Zlín, spol. s r.o.
Reklamační oddělení
hala DC6, Poděbradská 772
250 90 Jirny
- Nebo zboží nejpozději do 14 dnů od převzetí přineste společně s dokladem o koupi na kteroukoliv prodejnu DATART (seznam zde).
- Peníze za zboží, popř. náklady na nejnižší přepravu vám budou vráceny do 14 dní stejným způsobem, jakým byly obdrženy.

Slabý článok HW reťazca je 5400 ot.hdd.

S týmto HW sa dajú vyčarovať ešte zázraky, len to je o hubu dokonca pre mierne skúseného občana, ktorý dokáže okresať desinu do nutného minima, hlavne zbaveného veškerého bloatware bežiac na pozadí z dielne MS, dokonca aj brzdu a špicľa podobe Defender. (Autoruns.zip, PowerShell - odinštalovanie všetkých apps, onedrive)

Napríklad s prehliadačom, Edge 89.0.774.50 v Beta verzii, 95,2 MB, budeš lietať po nete ako raketa, otvára sa tento vynovený browser v milicec. z dôvodu, lebo vývojári Edge ponechali možnosť manuálne korigovať v nastaveniach nonstop načítaný na pozadí, v procesoch spustený súbor: msedge.exe, ktorý číha v RAM aj po reštarte PC. Čo je prínos hlavne pri ložiskových, pomalých hdd.

C:\Program Files (x86)\Microsoft\Edge Beta\Application\msedge.exe

Nový Edge aj bez doplnkov efektívne blokuje reklamy, len je nutné predvoľbu nastaviť na Google z nanúteného Bing, hniezda MS stránky.
Tiež ti určite pomôže nastaviť stránkovací súbor pagefile na min./max. 4096MB na roote C:\, ale aj pre ostatné logické oddiely hdd.

Zvlastni, ze zrovna tento model mnoho prodejcu neprodava (zda se mi to podezrele...)
Podle zbozi https://www.zbozi.cz/vyrobek/asus-a4-9125-a540ba-dm888t/
ho prodavaji tri prodejci.
No skoda, ze jsi ho nekoupila v Digifit
https://www.digifit.cz/asus--a540ba-dm888t--stribrny/
tam totiz nabizeji vymenu stavajiciho pomaleho pevneho disku za rychle SSD 480GB.
Je to jen o 2000kc drazsi varianta.
Slabiny notebooku jsou velmi pomaly pevny disk, pouze 4Gb ram, pomalejsi procesor.
Ja osobne bych zadnemu kamaradovi tento NTB nedoporucil.
https://www.datart.cz/novinky/radce-SSD_do_notebooku.html
https://www.techarena.cz/rozdil-mezi-ssd-a-klasickym-hdd-poznate-na-prvni-kliknuti/n-2509/
https://www.uis.cz/sluzby-it/rychle-sluzby/upgrade-hdd-ssd